تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
چین: منتقدان حقوق بشر تبت افسون دالایی لاما شدند
چهارشنبه 7 فروردین 1398 - 11:44:21 |  حقوق بشر  > جهان

یک مقام ارشد چین امروز (چهارشنبه) در آستانه شصتمین سالروز خروج رهبر معنوی تبت به هند گفت، آن کسانی که از چین بابت وضعیت حقوق بشری تبت انتقاد می‌کنند از سوی دالایی لاما "افسون" شدند.
چین: منتقدان حقوق بشر تبت افسون دالایی لاما شدند


به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، چین تاکید دارد که در سال ۱۹۵۰ به صورت "مسالمت‌آمیز" تبت را آزاد کرده است و از آن زمان تلاش زیادی برای "مدرن‌سازی" این منطقه و حفظ "حقوق مردمان بودایی" انجام داده است.

با این حال منتقدانی از جمله ایالات متحده تاکید دارند، چین با مشت آهنین حکمرانی می‌کند و نقض‌های حقوق بشری گسترده‌ای رخ می‌دهد.

نوربو دوندراپ، معاون فرماندار تبت در آستانه انتشار یک سند سیاستگذاری به مناسبت ششمین دهه از "اصلاحات دموکراتیک" در تبت در پکن سخنرانی کرد. او گفت، جامعه تبتی پیش از حاکمیت حزب کمونیست "بسیار تیره و بسیار ظالمانه" بوود.

این مقام تاکید کرد: حمله دالایی لاما به مجموعه حقوق بشر ما انگیزه‌های نهان دارد. او حقوق بشر را سرکوب می‌کند و هیچ حق و حقوقی ندارد و برای صحبت درباره حقوق بشر نالایق است. برخی از کشورهایی هم که از حقوق بشر ما انتقاد می‌کنند، واقعیت را درک نمی‌کنند یا افسون شایعات دالایی لاما شدند. وضعیت حقوق بشری تبت بسیار خوب است.

معاون فرماندار تبت در پاسخ به اینکه آیا اجازه داده می‌شود تا تبت همانند اسکاتلند یا کبک رفراندوم استقلال برگزار کند، گفت: تبت بخش جدانشدنی از چین است. ما هرگز استقلال تبت را به رسمیت نخواهیم شناخت.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ایسنا
چاپ شده در تاریخ سه شنبه 19 فروردین 1399 - 11:10:46 از آدرس: