تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
خانواده فعال زن سعودی تحت فشار است
یکشنبه 18 فروردین 1398 - 09:54:38 |  حقوق بشر  > جهان

خواهر و برادر لجین الهذلول، زن عربستانی بازداشت شده فاش کردند که خانواده‌شان از سوی دولت برای ساکت ماندن تحت فشار گذاشته شده‌اند.
خانواده فعال زن سعودی تحت فشار است


به گزارش ایسنا، به نقل از سایت العهد، ولید و علیاء، برادر و خواهر لجین الهذلول، فعال زن عربستانی که در زندان به سر می‌برد، فاش کردند که خانواده‌شان تحت فشار هستند و به آنها اجازه داده نمی‌شود درباره پرونده لجین و خشونت‌هایی که در زندان در حق او صورت گرفته است، صحبت کنند.

ولید در توئیتی نوشت: از جمله تناقض‌ها در این محاکمه این است اشخاصی که مدعی هستند از چهره‌های نزدیک به دولتند، خانواده‌ام را برای ساکت شدن من و علیاء تحت فشار می‌گذارند.

ولید افزود: باید به این نکته اشاره کنم که اگر لجین از اول بازداشت نشده بود، من امروز اینجا نبودم، آنها این راه را بر من تحمیل کردند و من شخصاً آن را انتخاب نکردم.

او در پایان نیز نوشت: ما برای ماه‌های طولانی سکوت کردیم اما راه‌حلی پیدا نکردیم، پس راه‌حل چیست؟

علیاء نیز صحبت‌های ولید را تایید کرد و در توئیتی نوشت: فشارها از تمامی جهت‌ها برای ساکت کردن ما صورت می‌گیرد، ما سکوت کردیم و حرفی نزدیم اما در دوره سکوتمان فجیع‌ترین انواع شکنجه‌ها رخ داد.

وی افزود: باشه، من می‌توانم خاموش باشم و سکوت کنم، اما سکوت من زمانی ممکن می‌شود که لجین پیش ما باشد و کسی که او را آزار داده، محاکمه شود و آنچه برای او رخ داده، جبران گردد.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ایسنا
چاپ شده در تاریخ یکشنبه 17 آذر 1398 - 18:54:15 از آدرس: