تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
رئیس بسیج مستضعفین: اولویت بسیج حفظ جان مردم در مناطق سیل‌زده است
دوشنبه 19 فروردین 1398 - 15:46:07 |  حقوق شهروندی

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: بسیج خود را نوکر و خادم مردم می‌داند و اولویت اول آن حفاظت از جان مردم است که تمام تلاشمان را بکار می‌گیریم تا در این امر مهم شرمنده نشویم.
رئیس بسیج مستضعفین: اولویت بسیج حفظ جان مردم در مناطق سیل‌زده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، سردار «غلامحسین غیب‌پرور» در بازدید هوایی از مناطق سیل‌زده خوزستان اظهار داشت: با هماهنگی صورت‌گرفته میان نیرو‌های قرارگاه‌های راهیان نور سپاه و بسیج تمام ظرفیت‌ها برای حضور در مناطق سیل‌زده اعلام آمادگی کرده و برای کمک‌رسانی به این مناطق اعزام می‌شوند.

وی افزود: چند اردوگاه متمرکز و غیرمتمرکز در شهرستان‌های خرمشهر، شوش، حمیدیه، دشت آزادگان و اهواز برای اسکان سیل‌زدگان هماهنگ شده و این اردوگاه‌ها برای ۱۵۰ هزار نفر پیش‌بینی شده است.

سردار غیب پرور تصریح کرد: اردوگاه‌های در نظر گرفته‌شده مجهز به امکانات هستند و برای رفاه بیشتر سیل‌زدگان اقدامات مؤثری در نظر گرفته شده‌اند.

وی همچنین در دیدار با مردم سیل‌زده شهرستان «حمیدیه» عنوان کرد: بسیج خود را نوکر و خادم مردم می‌داند و اولویت اول آن حفاظت از جان مردم است که تمام تلاشمان را بکار می‌گیریم تا در این امر مهم شرمنده نشویم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین اولویت دوم بسیج را مشارکت مردم بویژه جوانان بسیجی عنوان کرد و افزود: مردم ولایت‌مدار و خون گرم خوزستان با اعتماد به نهاد‌های مردمی، گروه‌های جهادی و همچنین مشارکت گروهی می‌توانند گام مؤثری در تسهیل این شرایط اضطراری بردارند.

سردار غیب پرور ادامه داد: در استان خوزستان به دلیل حجم زیاد آب و شرایط خاص آن هشت استان به عنوان معین جهت کمک رسانی و امداد رسانی انتخاب شدند.

وی در همین خصوص اضافه کرد: با شرح وظایف و تقسیم کار برای استان‌های معین و پای کار بودن بسیجیان و جهادگران جای هیچ‌گونه نگرانی نیست و در اسرع وقت با تلاش همگانی مشکلات حل خواهد شد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین عنوان کرد: بسیج در نظر دارد با همکاری بنیاد مسکن در ساخت واحد‌های مسکونی قدمی در جهت تسکین آلام مردم بردارد.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ستاد حقوق بشر
چاپ شده در تاریخ یکشنبه 15 تیر 1399 - 03:47:20 از آدرس: