تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
احضار «حافظ منافع آمریکا در ایران» به وزارت امور خارجه
سه شنبه 20 فروردین 1398 - 09:56:19 |  حقوق بشر  > ایران

معاون سیاسی وزارت امور خارجه با بیان اینکه سفیر سوئیس را به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران احضار کردم. گفت: پیام بسیار صریح و مستقیمی را از طریق سوئیس به آمریکایی‌ها دادیم.
احضار «حافظ منافع آمریکا در ایران» به وزارت امور خارجه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر،  «سید عباس عراقچی» شامگاه دوشنبه در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری پیرامون قرار گرفتن نام سپاه در فهرست گروه‌های تروریستی از سوی دولت آمریکا اظهار کرد: من روز یکشنبه ۱۸ فروردین (یک روز قبل از اقدام دولت آمریکا)، سفیر سوئیس را به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران احضار کردم.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه افزود: پیام بسیار صریح و مستقیمی را از طریق سوئیس به آمریکایی‌ها دادیم که اگر چنین کاری (قرار دادن نام سپاه در لیست گروه‌های تروریستی) را انجام دهند اقدام متقابل ما سریع، صریح و قاطع خواهد بود و سنتکام را به عنوان گروه تروریستی شناسایی خواهیم کرد و اگر هر حادثه‌ای بعد از آن پیش بیاید، مسئولیت مستقیم آن با دولت آمریکاست و آن‌ها مسئول این خبط و خطای بسیار بزرگ سیاسی و راهبردی‌شان هستند.

به گزارش میزان، بلافاصله پس از اعلام تصمیم احمقانه آمریکا، شورای عالی امنیت ملی با پیشنهاد محمدجواد ظریف موافقت و اعلام کرد فرماندهی مرکزی آمریکا در منطقه و همه نیروهای وابسته به آن جزو گروه‌‌های تروریستی محسوب می‌شوند.
همچنین حمید بعیدی‌نژاد سفیر ایران در انگلیس در واکنش به تصمیم رژیم آمریکا نوشت: ترامپ با اعلام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان یک گروه تروریستی یکی از احمقانه‌ترین تصمیمات سیاسی خود را اتخاذ کرد. تعجیل برای اعلام این تصمیم در روز‌هایی که سپاه با تمامی قوا به مردم سیل زده یاری می‌رساند، فقط هدیه‌ای برای نتانیاهو برای کمک به وی در انتخابات اسرائیل است.

 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.

چاپ شده در تاریخ شنبه 3 اسفند 1398 - 17:31:23 از آدرس: