تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
سردار معصوم بیگی: 6 اخلالگر نظام اقتصادی دستگیر شدند
یکشنبه 25 فروردین 1398 - 11:40:24 |  حقوق شهروندی

فرمانده انتظامی استان از دستگیری 6 نفر که با ثبت قانونی شرکت تجاری اقدام به اخذ 967 میلیارد ریال تسهیلات بانکی کرده و متواری شده بودند، خبر داد.
سردار معصوم بیگی: 6 اخلالگر نظام اقتصادی دستگیر شدند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، سردار "مهدی معصوم بیگی" اظهار داشت: کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان در راستای مقابله با اخلالگران نظام اقتصادی کشور و در پی شکایت نمایندگان حقوقی 3 بانک از مدیران 3 شرکت تجاری، موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: پس از کسب اطلاعات لازم و انجام تحقیقات گسترده مشخص شد، 6 نفر با ثبت قانونی 3 شرکت تجاری صادرات و واردات اقدام به اخذ تسهیلات بانکی به مبلغ 967 میلیارد ریال کرده اند اما نه تنها هیچ گونه فعالیت تجاری انجام نداده اند بلکه پس از موعد مقرر از پرداخت بدهی خود نیز امتناع کردند.

این مقام ارشد انتظامی عنوان کرد: با توجه به اینکه عاملان اخذ تسهیلات بانکی متواری شده و نشانی های مندرج در مدارک ارائه شده به بانک و اداره ثبت شرکت ها تغییر یافته بود، به همین دلیل هیچ گونه ردی از آنها وجود نداشت.

سردار معصوم بیگی، خاطر نشان کرد: سرانجام پس از تلاش شبانه روزی کارآگاهان و انجام اقدامات علمی و تحقیقاتی گسترده، مخفیگاه های متهمان شناسایی و در 3 عملیات جداگانه تمامی متهمان این پرونده ها دستگیر و برای اقدامات قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

طبق گزارش پایگاه خبری پلیس، فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه، پلیس اجازه نا امنی و دستبرد به اموال بیت المال را به افراد فرصت طلب و سودجو نخواهد داد، گفت: با تشکیل پلیس امنیت اقتصادی در نیروی انتظامی و تعامل گسترده دستگاه قضائی با این نیرو قطعاً مقابله با اخلالگران نظام اقتصادی کشور با شتاب بیشتری دنبال می شود و فضا برای این گونه افراد روز به روز نا امن خواهد شد.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ستاد حقوق بشر
چاپ شده در تاریخ یکشنبه 15 تیر 1399 - 03:59:57 از آدرس: