تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
تاکید بر هوشیاری و اتحاد بیشتر مسلمین در مقابل توطئه اخیر آمریکایی- صهیونیستیِ بلندی های جولان
یکشنبه 25 فروردین 1398 - 18:06:18 |  حقوق بشر  > ایران

عصر امروز عدنان محمود سفیر سوریه در تهران با دکتر محمدجواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر دیدار و در مورد توطئه جدید رژیم صهیونیستی با پشتیبانی دولت آمریکا در ادعای الحاق بلندی های جولان به سرزمین های اشغالی و ضرورت مقابله با این توطئه در ابعاد مختلف گفتگو و تبادل نظر نمودند.
تاکید بر هوشیاری و اتحاد بیشتر مسلمین در مقابل توطئه اخیر آمریکایی- صهیونیستیِ بلندی های جولان


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان با اشاره به اینکه ارتفاعات جولان به حول و قوه الهی همانند جنوب لبنان با استراتژی مقاومت آزاد خواهد شد، افزود:
در عین حال باید کشورهای اسلامی و البته همه کشورهای طرفدار حقوق بشر و کرامت انسانی در مقابل این توطئه ایستادگی کنند.

دکتر لاریجانی ضمن تاکید بر اینکه اقدام اسرائیل و موضع دولت متجاوز آمریکا نه تنها مغایرت صریح با مجموعه ای از مقررات بین الملل دارد بلکه  از لحاظ معیارهای حقوق بشری که دول غربی خود را پرچمدار آن می دانند نیز امری بشدت مردود است.

 

دیدار لاریجانی با سفیر سوریه در تهران

وی با ابراز نگرانی از اینکه با الحاق جولان به رژیم صهیونیستی هزاران نفر از ساکنان سوری این منطقه تحت فشارهای وسیع صهیونیستی جهت پذیرش هویت جعلی این رژیم آنهم به نحو تضعیف شده همراه با محرومیت های وسیع قرار گرفته اند، اظهار داشتند که چنین اقدامی بر اساس معیارهای بین المللی  حتی با مهاجرین هم صورت نمی پذیرد.

دبیر ستاد حقوق بشر تاکید کردند که این یک تهدید بزرگ برای حقوق هزاران نفر از ساکنان منطقه جولان بوده و نبایستی اجازه دهیم که متجاوز جایزه بگیرد.

لاریجانی ابراز امیداری نمود که با همکاری دولت سوریه و سایر کشورهای اسلامی، تحرکات وسیعی در برابر این توطئه صهیونیستی – آمریکایی انجام دهیم.

 

دیدار لاریجانی با سفیر سوریه در تهران

سفیر سوریه نیز ضمن اهدای سلام های گرم خود و تشکر ویژه از مقام معظم رهبری به علت راهنمایی و روشنگری در شرایط سخت و حمایت های بی دریغ ملت ایران که رمز پیروزی سوریه بر علیه توطئه تروریستی داعش بود، تشکر کرد و افزود: به نظر ما تروریست اعلام کردن نهاد مبارکی مانند سپاه بخشی از استراتژی کلان آمریکایی ها در تخاصم با محور مقاومت است و همچنین بیانگر نهایت خشم آنها از شکست بزرگ در منطقه است.
در این ملاقات همچنین زمینه های همکاری وسیع در حوزه علوم و فنون جدید و سایر مسائل بین المللی مورد تاکید قرار گرفت.

 

 

 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ستاد حقوق بشر
چاپ شده در تاریخ شنبه 17 خرداد 1399 - 16:33:44 از آدرس: