تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
موحد: آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در کرمان 31درصد افزایش یافته است
دوشنبه 26 فروردین 1398 - 08:15:42 |  قوه قضائیه

رئیس کل دادگستری استان کرمان از افزایش ۳۱ درصدی آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در استان کرمان خبر داد و گفت: در سال گذشته ۳۶۷ نفر از مددجویان واجد الشرایط جرائم غیرعمدی جمعا با پرداخت مبلغی بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان از زندان‌های استان کرمان آزاد شده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از روابط عمومی دادگستری کل کرمان، رئیس کل دادگستری استان کرمان از افزایش 31درصدی آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در استان کرمان خبر داد و گفت:در سال گذشته 367نفر از مددجویان واجد الشرایط جرائم غیرعمدی جمعا با پرداخت مبلغی بالغ بر 10میلیارد تومان از زندان های استان کرمان آزاد شده اند.

یدالله موحد در دیدار اعضای هیات مدیره ستاد دیه با استاندار کرمان اظهار داشت:در سال گذشته ستاد دیه استان کرمان اقدامات بسیار ارزشمند و خوبی در زمینه جذب کمک های خیرین و آزادی زندانیان انجام داده است.

رئیس هیات مدیره ستاد دیه استان کرمان در تشریح جزئیات نحوه آزادی زندانیان جرائم غیر عمد اعلام کرد:در سال گذشته با کمک 6میلیارد تومانی مردم و خیرین کرمانی زمینه آزادی  293نفر از زندان های استان فراهم گردید.

این مقام ارشد قضائی در استان کرمان با اشاره به اینکه شکات خود بهترین خیرین به ستاد دیه می باشند،افزود:در سال گذشته 132جلسه صلح و سازشی در تمامی شهرستان های استان برگزار گردید که نتیجه آن منجر به  اخذ تخفیف ویا گذشت شکات به تعداد 203نفر با مبلغی بالغ بر 73میلیارد تومان گردید و همچنین  با رضایت شکات  30نفر بدون پرداخت هیچ وجهی از زندان های استان کرمان آزاد شده اند.

موحد افزود:ستاد دیه کشور نیز با کمک 890میلیونی خود در سال گذشته زمینه آزادی 12مددجوی جرائم غیر عمد را در استان کرمان فراهم آورد.

نماینده عالی دستگاه قضائی در استان کرمان خاطرنشان ساخت:تعداد 13مددجوی جرائم غیر عمد با کمک یک میلیارد و 300میلیون تومانی صندوق تامین خسارت های بدنی از زندان های استان کرمان آزاد شدند.

وی با اشاره به اینکه دستگاه قضائی از تمام توان و ظرفیت خود در جهت کاهش جمعیت کیفری زندان ها  استفاده نموده و خواهدکرد،افزود:امیدواریم با حمایت و مساعدت استاندار کرمان و همراهی تمامی مردم،خیرین ، فرمانداران،ائمه جمعه و سایر مسئولان امسال نیز در قالب جشن های گلیریزان در ماه مبارک رمضان  شاهد آزادی جمع کثیری از زندانیان جرائم غیر عمد در استان کرمان باشیم.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ستاد حقوق بشر
چاپ شده در تاریخ یکشنبه 15 تیر 1399 - 04:10:28 از آدرس: