تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
کاخ سفید دستگیری ملوانان آمریکایی را فراموش نکند
دوشنبه 26 فروردین 1398 - 10:09:29 |  حقوق بشر  > جهان

گزارش اوما‌ها ورلد هرالد علاوه بر بی حاصل دانستن سیاست معرفی ایران به عنوان یک دولت حامی تروریسم توسط آمریکا، تروریستی خواندن سپاه پاسداران را نیز ایده بی حاصلی می‌داند.
کاخ سفید دستگیری ملوانان آمریکایی را فراموش نکند

به گزارش میزان، پایگاه «اوما‌ها ورلد هرالد» در گزارشی ضمن اشاره به مشی چندین دهه‌ای دولت آمریکا در توصیف ایران به عنوان دولت حامی تروریسم، تبعات خطرناک تصمیم اخیر دولت آمریکا در تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران را مورد بررسی قرار داده است.


در این گزارش آمده است: ایران از زمان پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۹۷۹ علیرغم تلاش‌های دولت‌های مختلف آمریکا هرگز فعالیت سپاه پاسداران را متوقف نکرده و در واقع از زمان خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته‌ای ۲۰۱۵، نفوذ آن در منطقه افزایش روزافزونی را شاهد بوده است. دولت آمریکا که تاکنون از سیاست حامی تروریست خواندن دولت ایران بهره‌ای نبرده، این بار اقدام به تروریست خواندن سپاه پاسداران کرده است.

این گزارش در بخش دیگری می‎افزاید که ایران به هرگونه اقدامی از سوی آمریکا پاسخ می‎دهد.
 
نیویورک تایمز نیز گزارشی مشابه از نگرانی‌های مشابهی از دیگر مقامات بلندپایه نظامی و اطلاعاتی آمریکا را منتشر کرد. نیویورک تایمز می‎نویسد:" اشتباه نکنید؛ این تهدیدات واقعی هستند. مقامات ایران هم اکنون وعده واکنش داده‎اند ... ویدئوی که سپاه پاسداران از ملوانان آمریکایی دستگیر شده در روز‌های منتهی به اجرای نهایی توافق هسته‌ای در سال ۲۰۱۶ ارائه کرد، نمونه‌ای از واکنش‌ها است."
 
«مارک دوبوویتز» رئیس اجرایی بنیاد دفاع از دموکراسی، اقدام اخیر دولت آمریکا را سبب دشوار شدن مسیر مذاکره برای رئیس جمهور دموکرات آتی آمریکا با ایران می‌داند. در واقع هر دولتی که در آینده بر سر کار بیاید باید سپاه را از این فهرست خارج کند.

کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: میزان
چاپ شده در تاریخ دوشنبه 7 بهمن 1398 - 03:50:47 از آدرس: