تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
دیدار رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس ایتالیا با دبیر ستاد حقوق بشر
دوشنبه 26 فروردین 1398 - 11:19:45 |  حقوق بشر  > ایران

عصر روز یکشنبه 25 فروردین آقای ویتوریو روساری پتروچلی رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس ایتالیا به همراه هیات همراه ، با دکترمحمدجواد لاریجانی دبیرستاد حقوق بشر دیدار وگفتگو کرد.
دیدار رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس ایتالیا با دبیر ستاد حقوق بشر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، در ابتدای این دیدار که به درخواست طرف ایتالیایی انجام شد، دکتر لاریجانی ضمن اشاره به همکاری های خوب حقوق بشری و قضایی میان دو کشور و برگزاری چهار دوره موفقیت آمیز مذاکرات دو جانبه ذیل موضوعات قضائی و حقوق بشری منجمله گفتگوهای حقوقی و تبادل نظر و تجربیات میان قضات و کارشناسان دو کشور خصوصاً موضوعاتی چون نحوه صیانت از حقوق متهم، جرائم نوجوانان، مجازات های اعدام و مبارزه با مواد مخدر، بر ضرورت توسعه این همکاری ها در آینده تاکید نمود.

دبیر ستاد حقوق بشر در ادامه اظهار داشت: بزرگترین دستاورد جمهوری اسلامی در 40 سال گذشته و فراتر از پیشرفت های حاصله در علم و تکنولوژی، موضوع تأمین یک نظام مدنی مردم سالار بر اساس عقلانیت اسلامی است. وی افزود دنیای غرب باید با فاصله گرفتن از خود بزرگ بینی به این تجربه جدید اهمیت داده و درک درستی از آن داشته باشد.
لاریجانی در ادامه تأکید کرد:  مسیر گفتگوهای دو جانبه ایران و اروپا در همکاری های قضائی و حقوق بشری در حقیقت ظرفیتی برای حصول همین مقصد است.

دیدار رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس ایتالیا با دبیر ستاد حقوق بشر

 

لاریجانی همچنین با اشاره به اینکه در هفته های گذشته برخی دول اروپایی، آمریکا و رژیم صهیونیستی به بهانه حکم محکومیت فردی در دادگاه بدوی تبلیغات وسیع و دروغینی علیه ایران راه انداخته اند، اظهار داشت: متاسفانه رئیس جمهور فرانسه که خود با شرایط وحشتناکی در کشورش روبروست و برخوردهای ناعادلانه اش با شهروندان فرانسوی موجب برانگیخته شدن حساسیت سازمان ملل و سایر دول اروپایی شده در حرکتی متناقض با حقوق و اصول حاکم بر روابط بین الملل، پرچمدار این شو سیاسی و حرکت تبلیغی علیه جمهوری اسلامی ایران شده است. که اهدا عناوین خیالی به متهم دادگاه های ایران در قالب جایزه از آن جمله است.

 

دیدار رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس ایتالیا با دبیر ستاد حقوق بشر

 

دبیر ستاد حقوق بشر در ادامه افزود: البته ما در جمهوری اسلامی از اینکه شهروندی از ما به علت تخلف مجازات شود به هیچ وجه خوشحال نیستیم ، اما رفتار غرب، به ویژه فرانسه بسیار توهین آمیز و هیچ ربطی به حقوق بشر ندارد و یک حرکت سیاسی مفتضح می باشد.
لاریجانی با تأکید بر اینکه قضات عالیقدر ما در صدور احکام خود حساسیت دارند و به هیچ وجه تحت تاثیر این تبلیغات قرار نمی گیرند، افزود : ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران از حقوق تمام شهروندان خود چه مورد اتهام باشند و چه نباشند، در چارچوب قوانین خود دفاع می کند.
در این دیدار همچنین طرف ایتالیایی ضمن تقدیر از تجربه ایران در ایجاد یک نظام مردم سالار گفت: اگرچه ما دموکراسی مبنی برسکولاریزم و لیبرالیزم داریم ولی در عین حال این توسعه تاریخی نظامی مدنی شما را ارج می نهیم.
طرف ایتالیایی در پایان از برگزاری دور پنجم گفتگوهای دوجانبه استقبال و آمادگی خود را برای میزبانی اعلام کرد.

دیدار رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس ایتالیا با دبیر ستاد حقوق بشر

 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ستاد حقوق بشر
چاپ شده در تاریخ شنبه 2 شهریور 1398 - 03:33:14 از آدرس: