تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
قطع کمک‌های کانادا به نیکاراگوئه به دلیل نقض حقوق بشر
دوشنبه 26 فروردین 1398 - 12:55:18 |  حقوق بشر  > جهان

دولت کانادا تایید کرد که این کشور تمام کمک‌های مالی به نیکاراگوئه را در سال گذشته میلادی به دلیل نقض حقوق بشر توسط این کشور به حالت تعلیق درآورده است.
قطع کمک‌های کانادا به نیکاراگوئه به دلیل نقض حقوق بشربه‌ گزارش ‌ایسنا، ‌به نقل از خبرگزاری فرانسه، این تصمیم دولت کانادا تاکنون اعلان عمومی نشده بود.

پس از انتشار خبری در شبکه سی بی سی، بریتانی فلچر سخنگوی وزارت امور خارجه کانادا تایید کرد که کمک‌های مالی کانادا به نیکاراگوئه از اواخر ماه اوت ۲۰۱۸ قطع شده است. قطع این کمک‌ها پس از سرکوب اعتراضات ضد دولتی و اعمال فشار علیه مخالفان انجام گرفت.

 این مسؤول وزارت امور خارجه کانادا اعلام کرد: دولت کشورمان نسبت به وضعیت حقوق بشر و اوضاع وخیم اقتصادی در نیکاراگوئه نگران است. بر اساس همین نگرانی‌ها، ما تصمیم به تعلیق کمک‌های مالی مستقیم به دولت نیکاراگوئه را گرفتیم.

وی ادامه‌ داد: اقدامات سرکوبگرایانه دانیال اورتگا، رئیس جمهور  نیکاراگوئه علیه مردم این کشور غیرقابل قبول است. ما از تمام ابزارهای دیپلماتیک و سیاسی برای حمایت از مردم نیکاراگوئه استفاده می‌کنیم.

این مسؤول وزارت امور خارجه کانادا اضافه کرد: کانادا هنوز از نهادهای غیردولتی و سازمان‌های بین‌المللی که پروژه‌هایی در نیکاراگوئه دارند، حمایت می‌کنیم.

کانادا جزو پنج کشور اولی است که بر اساس روابط دو جانبه با نیکاراگوئه کمک‌های مالی به این کشور ارائه می‌کرد.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ایسنا
چاپ شده در تاریخ چهارشنبه 30 مرداد 1398 - 08:13:30 از آدرس: