تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
فلاحت پیشه : گزارش «نقض حقوق بشر توسط آمریکا» امروز نهایی می‌شود
دوشنبه 26 فروردین 1398 - 13:19:13 |  حقوق بشر

رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با بیان اینکه رژیم آمریکا یکی از بزرگترین ناقضان حقوق بشر است،گفت: این رژیم چه در قبال اتباع آمریکایی و چه درباره مهاجرین دور و نزدیک آمریکا، حقوق بشر را نقض می‌کند.
فلاحت پیشه : گزارش «نقض حقوق بشر توسط آمریکا» امروز نهایی می‌شود

به گزارش میزان، حشمت‌الله فلاحت‌پیشه گفت: گزارش «نقض حقوق بشر از سوی آمریکا در یک سال گذشته» امروز در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهایی می‌شود و پس از آن به هیئت رئیسه مجلس جهت قرائت ارسال خواهد شد.

وی افزود: این نخستین بار است که این کار به صورت مستند و کامل صورت می‌گیرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس تصریح کرد: این گزارش نشان می‌دهد کشوری که بیشترین ادعا را درباره حقوق بشر دارد از سال ۱۹۹۰ تاکنون چند میلیون انسان را قربانی کرده است.

فلاحت‌پیشه با بیان اینکه رژیم آمریکا یکی از بزرگترین ناقضان حقوق بشر است، اظهارداشت: این رژیم چه در قبال اتباع آمریکایی و چه درباره مهاجرین دور و نزدیک آمریکا، حقوق بشر را نقض می‌کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: این گزارش نشان می‌دهد که نقض حقوق بشر در آمریکا جدی است. همچنین قرار است این کمیسیون در هفته آینده قوانین ۱۵ گانه‌ای  علیه آمریکا را بررسی کند که یکی از این قوانین «الزام دولت به پیگیری نقض حقوق بشر توسط آمریکا در محافل رسمی و بین المللی» است.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: میزان
چاپ شده در تاریخ چهارشنبه 30 مرداد 1398 - 08:14:30 از آدرس: