تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
مصالحه بیش از ۶ هزار فقره پرونده در سال گذشته در سیستان و بلوچستان
سه شنبه 27 فروردین 1398 - 10:14:08 |  قوه قضائیه

رئیس شورا‌های حل اختلاف سیستان و بلوچستان از افزایش ۳۳ درصدی پرونده‌ها با صلح و سازش خبرداد گفت: مجموع پرونده‌های قابل صلح در سال ۹۷، ۱۹ هزار و ۱۴۸ فقره پرونده بوده که از این میزان ۶ هزار و ۳۷۳ فقره پرونده مصالحه شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۳۳.۳ درصد پرونده‌ها به سازش رسیده است.

به گزارش میزان، حجت الاسلام حمید رضا بندانی اظهار کرد: مجموع پرونده‌های وارده به شورا‌های حل اختلاف استان در سال ۹۷، ۳۳ هزار و ۵۱۴ فقره پرونده بوده است که از این مجموع ۲۷ هزار و ۱۱۵ فقره پرونده حقوقی و ۴ هزار و ۳۹۹ فقره پرونده کیفری بوده است.

وی افزود: از کل مجموع پرونده‌های وارده به شورا‌های حل اختلاف در سال ۹۷، ۳۳ هزار و ۴۲۸ فقره پرونده مختومه شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲۰.۷ درصد افزایش داشته است.

رئیس شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان گفت: مجموع پرونده‌های قابل صلح در سال ۹۷ نیز ۱۹ هزار و ۱۴۸ فقره پرونده بوده که از این میزان ۶ هزار و ۳۷۳ فقره پرونده مصالحه شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۳۳.۳ درصد پرونده‌ها به سازش رسیده است.

بندانی در ادامه ضمن قدردانی از تلاش‌های اعضای شورا‌های حل اختلاف بیان کرد: فلسفه تشکیل شورا‌های حل اختلاف صلح و سازش در میان مردم است که اعضای شورای حل اختلاف در این مسیر اقدامات بسیار خوبی انجام داده اند.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: میزان
چاپ شده در تاریخ شنبه 2 شهریور 1398 - 03:33:41 از آدرس: