تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
بیانیه ستاد حقوق بشر در محکومیت سرکوب و بازداشت صدها شهروند معترض انگلیسی
سه شنبه 3 اردیبهشت 1398 - 07:23:35 |  حقوق بشر  > جهان

خبر تاسف بار سرکوب، بازداشت و محاکمه صدها شهروند معترض در لندن توسط بیش از 1500 تن از نیروهای پلیس و دولت انگلستان موجب نگرانی گسترده جامعه جهانی شده است.
بیانیه ستاد حقوق بشر در محکومیت سرکوب و بازداشت صدها شهروند معترض  انگلیسی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، آخرین اخبار منتشره حاکی از دستگیری و  بازداشت حداقل هزار شهروند و محاکمه بیش از 40 نفر تنها به بهانه اعتراض صلح آمیز و انتقاد از سیاستهای دولت انگلستان می باشد.

خشونت گسترده نیروی پلیس مصداق نقض آشکار حقوق شهروندی خصوصاً حقوق عرفی و تعهدات بین المللی دولت انگستان در حمایت و ارتقا از حقوق بشر از جمله ماده 20 اعلامیه جهانی حقوق بشر، مواد 21 و 22 میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی، ماده 8  میثاق بین المللی حقوق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، ماده 5 اعلامیه مدافعان حقوق بشر و نهایتاً نقض آزادی و حقوق ملتها در برگزاری تجمعات صلح آمیز می باشد.

ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران ضمن اظهار نگرانی شدید از روند جاری در برخورد با تجمعات مدنی در انگلستان، بکارگیری خشونت توسط پلیس این کشور بر علیه معترضان را محکوم نموده و همچنین ضمن یادآوری ضرورت تضمین تعهدات بین المللی و رعایت حقوق شهروندی توسط دولت انگلستان از شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد می خواهد تا در راستای وظایف و ماموریت خود موضوع نقض آشکار حقوق بشری فوق را بررسی و گزارشی در این خصوص تهیه نماید.

 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ستاد حقوق بشر
چاپ شده در تاریخ شنبه 5 بهمن 1398 - 02:47:08 از آدرس: