تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
وزیر آموزش و پرورش: ۲۰۰ مدرسه در مناطق سیل زده تخریب شده است
سه شنبه 10 اردیبهشت 1398 - 08:35:09 |  کودکان

وزیر آموزش و پرورش گفت: حدود ۱۵۰۰ مدرسه به دنبال حوادث سیل اخیر در کشور دچار آسیب شدند که ۲۰۰ مدرسه کاملاً تخریبی و مابقی نیاز به بازسازی دارند.
وزیر آموزش و پرورش: ۲۰۰ مدرسه در مناطق سیل زده تخریب شده است

به گزارش میزان، سید محمد بطحائی وزیر آموزش و پرورش در همایش ملی خیرین مدرسه ساز که عصر امروز در محل همایش‌های صدا و سیما برای کمک به مناطق سیل زده برگزار شد، اظهار کرد: کمتر از ۱۰ سال پیش دو سوم مدارس غیر ایمن بود و امروز این عدد به یک سوم کاهش یافته است. در سال ۹۷ بیش از نیمی از مدارس به همت خیرین مدرسه ساز ساخته شدند و این از افتخارات ماست که خیرینی داریم که به مدرسه سازی و آماده کردن فضای آموزشی اهمیت می‌دهند.

بطحائی با اشاره به گزارش خسارات ناشی از سیل گفت: حدود ۱۵۰۰ مدرسه دچار آسیب شدند که ۲۰۰ مدرسه کاملاً تخریبی و مابقی نیاز به بازسازی دارند.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: بچه‌ها از حیث روحی آسیب پذیرترین قشر جامعه هستند و باید بعد از سیل آن‌ها را مورد توجه قرار می‌دادیم بنابراین در گام نخست وظیفه خود را ترمیم روحیه بچه‌ها قرار دادیم.

وزیر آموزش و پرورش درباره رسیدگی به فضا‌های آموزشی گفت: در این حوزه تلاش‌های خوبی صورت گرفت و در گلستان به جهت فاصله زمانی طولانی‌تر با بازگشایی مدارس توانستیم عملکرد بهتری داشته باشیم.

وی ادامه داد: فعالیت‌های حمایتی از همکاران فرهنگی در جریان سیل دچار خساراتی شدند و تلاش می‌کنیم تا در حد توان آموزش و پرورش کمک‌هایی داشته باشیم و برای سه استان آسیب دیده حجم بیشتر در نظر گرفتیم.

بطحائی به برگزاری کلاس‌های فوق برنامه برای دانش آموزان کنکوری اشاره کرد و گفت: در استان لرستان این کلاس‌ها برپا شده است و در خوزستان در حال راه اندازی آن هستیم.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: میزان
چاپ شده در تاریخ دوشنبه 1 مهر 1398 - 02:51:53 از آدرس: