تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
سازمان ملل توقف آبرسانی به ساکنان غرب لیبی را محکوم کرد
سه شنبه 31 اردیبهشت 1398 - 08:28:10 |  حقوق بشر  > جهان

هیئت سازمان ملل در لیبی توقف عمدی آبرسانی به صد‌ها هزار نفر از مردم لیبی در غرب این کشور را محکوم و آن را در حد جنایت جنگی توصیف کرد.
سازمان ملل توقف آبرسانی به ساکنان غرب لیبی را محکوم کرد


به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، هیئت سازمان ملل در لیبی توقف عمدی آبرسانی به صد‌ها هزار نفر از مردم لیبی در غرب این کشور را محکوم و آن را در حد جنایت جنگی توصیف کرد.

در اوایل ماه آوریل، حفتر به ارتش ملی لیبی که تحت حمایتش است دستور داد طرابلس را از نیرو‌های دولت وفاق ملی بگیرند. بنابر گزارش‌ها، ارتش ملی لیبی تاکنون در مسیر حرکت خود به سوی طرابلس تعدادی از شهر‌ها و مراکز مهم، از جمله فرودگاه بین‌المللی طرابلس را اشغال کرده است. به گفته دبیرکل سازمان ملل از آغاز جنگ در پایتخت لیبی تاکنون حدود ۳۹ هزار نفر از مردم طرابلس آواره شده‌اند.

سالهاست که پس از مرگ معمر قذافی، لیبی در میان دو دولت تقسیم شده است. بخش شرقی توسط مجلسی که در سال ۲۰۱۴ انتخاب شد، کنترل می‌شود و ارتش ملی لیبی به ریاست ژنرال خلیفه حفتر از آن حمایت می‌کند؛ در حالی که دولت وفاق ملی که در طرابلس حضور دارد و تحت حمایت سازمان ملل متحد است کنترل قسمت‌های غربی لیبی را برعهده دارد.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.

چاپ شده در تاریخ جمعه 17 مرداد 1399 - 08:02:23 از آدرس: