تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
رئیس کل دادگستری کرمان از دادگستری شهرستان زرند بازدید کرد
سه شنبه 31 اردیبهشت 1398 - 08:55:27 |  قوه قضائیه

رئیس کل دادگستری استان کرمان به همراه جمعی از معاونین دادگستری از شعب دادسرا و دادگاه شهرستان زرند بازدید و از نزدیک در جریان امور قرار گرفت و با قضات و کارمندان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، موحد در بازدید ۵ ساعته از بخش‌های مختلف دادگستری زرند از جمله، قسمت بایگانی پرونده‌ها و شعبات دادسرا و دادگاه ، موجودی پرونده‌ها، نحوه استفاده از سیستم سمپ و همچنین میزان استفاده از ابلاغ الکترونیک را مورد ارزیابی و بررسی قرار داد.

رئیس شورای قضائی استان کرمان در حاشیه این بازدید اظهار داشت: مراقبت از حقوق شهروندی در فرایند قضائی محافظت از نظام قضائی اسلامی است.

وی سرکشی از حوزه‌های قضائی را از رویکرد‌های مهم نظارتی دستگاه قضایی دانست و افزود: با انجام این دیدار‌ها، نوعی نظارت و رسیدگی به امور مراجعان صورت می‌گیرد و مسئولان قضایی از نزدیک در جریان امور قضایی و مسائل قضات رسیدگی‌کننده به پرونده‌ها و مشکلات مردم مراجعه‌کننده به دادسرا‌ها و دادگاه‌ها قرار خواهند گرفت.

نماینده عالی دستگاه قضائی در استان کرمان هدف از این بازدید‌ها را ایجاد انگیزه بیشتر بین کارکنان دادگستری دانست و گفت: این بازدید‌ها باعث می‌شود تا کارکنان بدانند که زحمات و تلاش‌های آنان در تمامی نقاط استان کرمان دیده می‌شود.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که در این دیدارها تا حدودی مسائل و مشکلات و آنچه را در محاکم و دادگاه‌ها می‌گذرد، از نزدیک ملاحظه و برنامه‌ریزی مناسبی برای بهبود آن انجام خواهد پذیرفت.

همچنین در این سفر احمد آبیار، مدیرکل بازرسی استان کرمان به همراه علی شفیعی، رئیس حفاظت اطلاعات دادگستری استان کرمان از بخش‌های مختلف زندان شهرستان زرند بازدید و از نزدیک با تعدادی از زندانیان گفتگو کردند و در جریان مسائل آنان قرار گرفتند و برای رفع برخی از مشکلات، دستور‌های قضائی لازم صادر نمودند.

در پایان این بازدید مدیر زندان زرند، گزارشی از آخرین وضعیت زندان و نیاز‌های آن بیان کرد.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ستاد حقوق بشر
چاپ شده در تاریخ یکشنبه 28 مهر 1398 - 10:44:01 از آدرس: