تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
جعفری: سال گذشته ۱۰ هزار طرح اشتغالزا ایجاد کردیم
یکشنبه 9 تیر 1398 - 09:18:14 |  حقوق شهروندی

جعفری گفت: سال گذشته با آموزش ۲۰۰ تسهیل گر توانستیم ۱۰ هزار طرح با بیش از ۲۸ هزار اشتغال را به منحصه ظهور برسانیم.

به گزارش میزان، سعید جعفری، مدیر عامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در آیین افتتاح دومین دوره آموزشی تسهیل گران اقتصادی اجتماعی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام اظهار کرد: در این جمع ۲۱۰ تسهیل گر اجتماعی اقتصادی حضور دارند. در چند روز گذشته در صحنه امنیت و اقتدار کشور ظهور و بروز اقتدار کشور را در صحنه جهانی دیدیم که نتیجه ایثارگری جوانان این کشور است که در ۴۰ سال گذشته از خود گذشتند و به واسطه این جانفشانی این است که تفکر مدیریت جهادی در عرصه مدیریتی این حوزه‌ها بروز پیدا کرده است.
وی افزود: در مقابل بخش توسعه اقتصادی مطرح است که دغدغه‌ی امروز کشور است و در این حوزه عقب مانده ایم و دچار چالش هستیم. ۵ میلیون نفر جوان تحصیل کرده وارد بازار کار می‌شوند و هنوز فقر و نیاز‌های سخت افزاری، فاصله طبقاتی و عدم توزیع عادلانه فرصت‌ها مواجه هستیم.
جعفری بیان کرد: خانه‌ای نیست که الان با بیکاری مواجه نباشد و علی رغم پیشرفت کشور در این ۴۰ ساله نگاه و راهبردهایمان در حوزه اقتصاد نیازمند بازنگری است.
جعفری در ادامه بیان کرد: باید نگاه به بحث روستا و توسعه روستا به نحوی باشد که روش‌هایی به کار برده شود که فقر و محرومیت از بین برده شود. باید به همراه شبکه ارزش آفرینی روش‌های جدیدی را به کار بگیریم.
جعفری در ادامه بیان کرد: در کنار اقتدار ملی در حوزه دفاعی می‌توانیم با رویکرد جهادی و هدفمندی می‌توانیم در حوزه فقر و محرومیت زدایی شاهد ریشه کن شدن آن در جامعه باشیم. سال گذشته با آموزش ۲۰۰ تسهیل گر توانستیم ۱۰ هزار طرح با بیش از ۲۸ هزار اشتغال را به منصه ظهور برسانیم.
وی در ادامه بیان کرد: دوره آموزش تسهیل گری ۲۱۰ نفر را انتخاب کرده ایم.

مدیر عامل بنیاد برکت گفت: ۲۰۰ تسهیل گر سال گذشته و ۲۱۰ تسهیل گر امسال میتوانند فضای روستا را به سمت رشد و تعالی ببرند.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: میزان
چاپ شده در تاریخ شنبه 21 تیر 1399 - 20:21:31 از آدرس: