تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
رئیس هیئت مدیره بنیاد برکت:۳۰ تا ۵۰ هزار طرح اشتغال زایی ایجاد خواهیم کرد
شنبه 15 تیر 1398 - 07:04:40 |  حقوق شهروندی

محمود عسکری‌آزاد گفت: فرآیند ایجاد اشتغال ۶ تا ۹ ماه زمان می‌برد، ولی پایداری شغل‌ها ۳۰ سال است.

به گزارش میزان، محمود عسکری‌آزاد، رئیس هیئت مدیره بنیاد برکت، در توضیح میزان طرح‌های اشتغال زایی که در قالب طرح تسهیل گران اقتصادی اجتماعی ایجاد می‌شود گفت: ۱۰ هزار طرح اشتغال زایی سال گذشته و امسال ۳۰ تا ۵۰ هزار طرح اشتغال زایی در نظر گرفته ایم که به این وسیله ایجاد کنیم.

وی در ادامه بیان کرد: فرآیند ایجاد اشتغال ۶ تا ۹ ماه زمان می‌برد، ولی پایداری شغل‌ها ۳۰ سال است.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا این تسهیل گران باید بومی منطقه خودشان باشند یا خیر گفت: بهتر است آن‌ها اهل منطقه و شهرستان خودشان باشند، ولی اگر فردی در آن منطقه وجود نداشته باشد از شهر مجاور تسهیل گر جذب می‌کنیم.

عسکری آزاد در ادامه بیان کرد: مهمترین معضل اشتغال مهاجرت است که برای حل این معضل طرح اشتغال تسهیل گران اقتصادی اجتماعی را راه اندازی کرده ایم.

وی در توضیح بیشتر این معضل گفت: مردم در روستا‌ها به خاطر نبودن شغل مهاجرت می‌کنند باید در روستا شغل وجود داشته باشد تا مردم به سکونت خود ادامه دهند. در روستا‌ها زمینه شغل‌های صنعتی، کشاورزی، دامپروری، کارآفرینی را ایجاد می‌کنیم؛ و قتی شغل در روستا ایجاد شود جمعیت ثابت می‌شود و جمعیتی هم که مهاجرت کرده اند باز به روستا بازمی گردند.

وی در ادامه بیان کرد: مشکل اصلی ما این است که تمامی شغل‌ها را در مناطق شهری متمرکز کرده ایم.

وی در توضیح بیشتر طرح تسهیل گران اقتصادی اجتماعی گفت: ۴ طرح آسمان، سحاب، آفاق و مهتاب تشکیل دهنده این طرح است. در مهتاب مدل کسب و کاری تشریح می‌شود، آسمان مدل تجهیز نیروی انسانی است، سحاب مدل فرآیند اشتغال را ایجاد می‌کند و آفتاب فرآیند پشتیبانی را ایجاد می‌کند و تسهیل گران اجتماعی اقتصادی این مسائل را تسهیل می‌کنند.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: میزان
چاپ شده در تاریخ سه شنبه 17 تیر 1399 - 15:26:34 از آدرس: