تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
پرداخت وام جبران خسارت به کشاورزان سیل‌زده خوزستان
شنبه 22 تیر 1398 - 11:36:58 |  حقوق شهروندی

معاون استاندار خوزستان درباره پرداخت تسهیلات به سیل‌زدگان این استان گفت: پرداخت تسهیلات با بهره کم از خیلی وقت پیش شروع شده است اما پرداخت وام جبران خسارت که کشاورزان درباره آن دغدغه داشتند (وام‌های بلاعوض) از روز چهارشنبه هفته پیش آغاز شد.

فاضل عبیات اظهار داشت: ساکنان دو روستای حمدان سلجه در حمیدیه و مگران سه در شوش که جزو آخرین روستا‌هایی بودند که آب از آن‌ها خارج شد، در کانکس های کولردار اسکان داده شده بودند و با تعمیر و بازسازی منازل کم کم در حال بازگشت به خانه های خود هستند.

 وی اظهار داشت: در حمدان سلجه به ۳۴ خانواری که در کانکس‎هایی در حیاط خانه‌شان استقرار یافته‌ بودند، وام‌ها و تسهیلات معیشتی شده است، اهالی این روستا  مشغول تعمیر و ساخت خانه‌های خود هستند. مکان این روستا جابجا نخواهد شد.


عبیات خاطرنشان کرد: تعمیرات واحدهای مسکونی در روستای حمدان سلجه پیشرفت مطلوبی داشته است اما احداث بناها به‌خاطر گرمای بسیار زیاد هوا و محدودیت‌های فنی که در این زمینه وجود دارد با تاخیر انجام می‌شود؛ باید فصل گرما بگذرد تا  کار احداث منازل ادامه یابد.

معاون استاندار خوزستان خاطرنشان کرد: اما در روستای مگران ۳ کانکس‌ها بجای حیاط در بیرون و نزدیک این روستا تعبیه شده است و درصد بالایی از خانه‌های اهالی این روستا سالم است؛ تعمیرات در حال انجام است و خانه‌های احداثی وام‌ها را گرفته‌اند، البته وام‌ها و تسهیلات به موازات پیشرفت فیزیکی ساخت بناها اعطا می‌شود.

عبیات عنوان کرد: تقریبا تعداد ۶۵ خانوار در روستای مگران ۳ در کانکس‌ها اسکان داده شده بودند که برخی از آنها به خانه های خود بازگشته و برخی در حال تعمیر و ساخت واحدهای مسکونی خود هستند. حدود ۲۰ روز پیش برق روستا وصل شد و سمپاشی صورت گرفت.

وی با بیان اینکه پرداخت وام‌های کشاورزی در استان خوزستان از هفته قبل(۱۹ تیر)آغاز شد، گفت: این وام به ۵۰۰ پرونده که برای خسارات سیل تشکیل شده بود، پرداخت شد. به تدریج هم پرونده‌ها تکمیل شده و وام‌های پرداخت می‌شود.
 
عبیان با بیان اینکه ۹۳۰ میلیارد تومان وام بلاعوض برای کشاورزان استان خوزستان درپساسیل در نظر گرفته شده است، افزود: پرداخت تسهیلات با بهره کم از خیلی وقت پیش شروع شده است اما وام جبران خسارت که کشاورزان درباره آن دغدغه داشتند (وام‌های بلاعوض) هم هفته قبل از روز چهارشنبه هفته پیش( ۱۹ تیر ) آغاز شد.

معاون استاندار خوزستان درباره همکاری بانک‌ها با مردم در مناطق سیل‌زده خوزستان نیز بیان کرد: همکاری بانک‌ها نسبتا خوب است ولی انتظار می‌رود بهتر شود. برخی تعلل‌ها در امور از همین رابطه است که امور باید روان‌تر صورت پذیرد تا مشکلات نیز سریعتر حل شود.
 

وی در پایان درباره تعمیر واحدهای مسکونی خسارت دیده در سیل خوزستان عنوان کرد: کار تعمیر واحدهای خسارت دیده در سیل خوزستان تا  آخر تابستان تمام می‌شود؛ کارها با پیشرفت خوبی هدر حال انجام است.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: میزان
چاپ شده در تاریخ شنبه 3 اسفند 1398 - 16:07:23 از آدرس: