تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
از خواباندن کودکان مهاجر بر روی سطح سیمانی تا تعرض به آنها در زمان بازرسی
دوشنبه 24 تیر 1398 - 11:30:47 |  حقوق بشر  > جهان

گزارش‌های کودکان مهاجر در بازداشتگاه‌های مرزی آمریکا حاکی از آن است کودکان مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته و با رفتار‌های غیر انسانی و انتقام جویانه افسران پلیس این کشور رو به رو هستند.
از خواباندن کودکان مهاجر بر روی سطح سیمانی تا تعرض به آنها در زمان بازرسی

به گزارش میزان، اطلاعات جمع آوری شده توسط مسئولان پرونده‌های دولتی در آمریکا نشان می‌دهد، رفتار غیرانسانی با کودکان مهاجری که در بازداشتگاه‌های مرزی آمریکا و مکزیک به سر می‌برند، باعث شده تا در ماه‌های اخیر آزار و اذیت جنسی کودکان و مجازات علیه کودکان مهاجر معترض گزارش شود.

 
آزار جنسی  و رفتار انتقام  جویانه افسران بازداشتگاه های مرزی آمریکا از کودکان
یکی از این موارد، نوجوان مهاجر ۱۶ ساله گواتمالایی در شهر یوما در آریزونا است که به همراه چند نفر از هم بندی‌های خود وقتی که از کیفیت غذایی که به آن‌ها می‌دادند اعتراض کردند، ماموران بازداشتگاه‌ها در رفتاری انتقام جویانه آن‌ها را از سلولشان بیرون کرده و به جای خوابیدن بر روی تخت مجبور به دراز کشیدن بر روی سطوح سیمانی کردند.

در موردی دیگر، یک دختر ۱۵ ساله اهل هندوراس گفته بود که یکی از افسران بازداشتگاه در هنگام بازرسی بدنی او را مورد آزار جنسی قرار داد. آن افسر در حالی که می‌خندید و به انگلیسی صحبت کرد اقدام شیطانی خود را در مقابل چشم سایر مهاجران و افسران انجام داد. کودکان مهاجر نیز در گزارش‌های خود از تحقیر شدن و توهین توسط افسران بازداشتگاه‌های مرزی پرده برداشتند.
 
به گزارش ان‎بی‎سی، گزارش‌های نخستین از تحقیقات انجام شده برای اداره امنیت داخلی از بازداشتگاه‌های آل پاسو و دره ریو گراند تگزاس نشان دهنده شرایط اسفناک کودکان و مهاجرانی که است که در قفس‌های بسیار شلوغ زندگی می‌کنند که امکاناتی برای انجام نظافت شخصی از جمله حمام کردن ندارند.
 
آزار جنسی  و رفتار انتقام  جویانه افسران بازداشتگاه های مرزی آمریکا از کودکان
 
گزارش‌های منتشر شده از بازداشتگاه‌های یوما در آریزونا شرایطی را توصیف می‌کند که برای انسان غیر قابل زندگی بوده و وخامت این اوضاع با گزارش‌های سوء استفاده جنسی از کودکان و بد رفتاری افسران با مهاجران شدت یافته است.

با وجود تمامی گزارش‌ها و مدارکی که وضعیت بحرانی بازداشتگاه‌های مرزی را نشان می‌دهد، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا واکنش‌ منفی به آن‌ها نشان داد و همچنین "کوین مک آلنان" وزیر امنیت ملی که از یکی از بازداشتگاه‌ها بازدید کرده بود مدعی " بی پایه و اساس " آنها شد.
 
 
آزار جنسی  و رفتار انتقام  جویانه افسران بازداشتگاه های مرزی آمریکا از کودکان

 
این در حالی است که وزارت امنیت ملی آمریکا چندین ماه است که زنگ هشدار را برای تجمع مهاجران در بازداشتگاه‌ها به صدا درآورده که به موجب آن کنگره تخصیص بودجه‌ای معادل ۴.۵ میلیارد دلار را به تصویب رساند.

کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.

چاپ شده در تاریخ دوشنبه 13 مرداد 1399 - 13:29:24 از آدرس: