تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
سردار اشتری خبر داد: کشف ۳۰۰ تن مواد مخدر در چهار ماهه امسال
دوشنبه 31 تیر 1398 - 14:23:08 |  حقوق بشر  > ایران

فرمانده نیروی انتظامی گفت: ناجا باانگیزه، توان، نیروهای آموزش دیده و تجهیزات کافی اقدامات خوبی در مبارزه با قاچاق مواد مخدر انجام داده است.
سردار اشتری خبر داد: کشف ۳۰۰ تن مواد مخدر در چهار ماهه امسال

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، سردار "حسین اشتری" در بازدید از مرکز تربیت و عملیات سپکا با بیان اینکه یکی از مأموریت های اصلی این مرکز مبارزه و مقابله با توزیع و تولید مواد مخدر است، گفت:  اولویت اصلی کار ما در خصوص مقابله با ورود مواد مخدر است که بحمداله اقدامات خوبی طی سال های گذشته در این مجموعه صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه یکی از آسیب های اجتماعی که به صورت جدی باعث نگرانی مردم و مسئولان شده است، اعتیاد و ورود مواد مخدر به کشور است، ادامه داد: ایران در همسایگی بزرگترین مرکز تولید و توزیع مواد مخدر قرار گرفته، البته از طریق سازمان های بین المللی اقداماتی صورت گرفته اما نتیجه مشخصی نداشته است.

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: از زمانی که آمریکا در افغانستان مستقر شده است تولید مواد مخدر نیز رو به افزایش بوده، بنابراین باید به طور جدی با این موضوع مقابله و مبارزه کنیم.

وی تصریح کرد: بحمداله نیروی انتظامی با انگیزه، توان ، نیروهای آموزش دیده و تجهیزات کافی در مبارزه با مواد مخدر و کشفیات آن اقدامات خوبی انجام داده است.

سردار اشتری گفت: از ابتدای سال تاکنون 300 تن کشفیات مواد مخدر داشته ایم که 10 تا 15 درصد از کشفیات به واسطه سگ های موادیاب و کارشناسان باتجربه بوده است.

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: در خصوص برخورد با باندهای مواد مخدر کارهای اطلاعاتی جدی صورت گرفته و طی سال های گذشته نیز اقدامات خوبی انجام شده است.

سردار اشتری با بیان اینکه وجود خرده فروش های مواد مخدر یکی دیگر از نگرانی های مردم است، گفت: باید از تمام ابزارهای اطلاعاتی و فنی در این راستا استفاده کنیم و مبارزه نیز ادامه داشته باشد؛ بنابراین لازم است در این رابطه اهتمام جدی داشته باشیم.

عالی ترین مقام انتظامی کشور در ادامه افزود: طی چند ماهه اخیر 448 باند شناسایی شده اما در این بین وجود خرده فروش های مواد مخدر بسیار نگران کننده است باید در این خصوص پیشگیری و برخوردهای لازم صورت بگیرد تا در جامعه اقدامات اثربخش داشته باشد.

وی ادامه داد: طی سال های گذشته و امسال معتادان متجاهر و خرده فروشان بسیاری جمع آوری شده اند که این امر منظر شهر را بهتر از گذشته کرده است اما باید این روند ادامه یابد و شهر از وجود این افراد خالی شود.

سردار اشتری تأکید کرد: باید در این راستا از ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری بهترین بهره را ببریم و لازم است این ستاد از پلیس مبارزه با مواد مخدر و مرکز سپکا پشتیبانی کند و هماهنگی بین سایر دستگاه ها از طریق این ستاد انجام شود.

فرمانده نیروی انتظامی تأکید کرد: پیش بینی کرده ایم تا سه سا ل آینده مکان مناسبی برای نگهداری از این سگ ها فراهم کنیم. لازم است افرادی که در مرکز سپکاها مشغول به فعالیت هستند نیز دارای محیط مناسبی باشند.

طبق گزارش پایگاه خبری پلیس، عالی ترین مقام انتظامی تأکید کرد: هدف ما برخورد جدی با آسیب های اجتماعی است؛ باید با باندهای مواد مخدر با قدرت برخورد کنیم تا مردم و خصوصا جوانان در معرض این خطرات کمتر قرار بگیرند.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ستاد حقوق بشر
چاپ شده در تاریخ چهارشنبه 7 اسفند 1398 - 01:13:03 از آدرس: