تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
مروستی: روند احراز هویت کودکان کار و خیابانی تسریع می شود
یکشنبه 6 مرداد 1398 - 08:47:42 |  کودکان

مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استاندار تهران با اشاره به استقرار سه دستگاه احراز هویت کودکان کار و خیابان گفت: روند احراز هویت کودکان کار و خیابانی تسریع می شود.
مروستی: روند احراز هویت کودکان کار و خیابانی تسریع می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، فرزانه مروستی عصر روز شنبه در چهارمین جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده استان تهران با اشاره به لزوم ساماندهی کودکان کار و خیابانی اظهار داشت: دستگاه های مسئول باید همفکری و هماهنگی لازم را داشته باشند تا معضل کودکان کار و خیابان به صورت ریشه‌ای برطرف شود.
وی در مورد اختصاص مرکز فوریت های پزشکی جهت نگهداری کودکان کار و خیابان گفت: مرکز فوریت پزشکی مرکز غربالگری است و مرکز نگهداری از کودکان نیست و با توجه به اینکه ظرفیت در مراکز نگهداری وجود دارد باید این مراکز تجهیز شوند.
مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استاندار تهران بیان کرد: طبق گزارشی که در کل استان های کشور در مورد کودکان کار و خیابان وجود دارد عموما این کودکان از اتباع خارجی غیرمجاز هستند و این موضوع تنها مختص به تهران نیست اما مشکل عمده در تهران این است که این کودکان بدون والدین و براساس قاچاق به کشور منتقل می شوند.
مروستی سپس عنوان کرد: با هماهنگی های صورت گرفته سه دستگاه احراز هویت کودکان کار و خیابانی در مراکز سامان سرای لویزان، مرکز فوریت های اجتماعی تهران و اسلامشهر مستقر شده که با این امر روند احراز هویت این کودکان تسریع می شود.
وی در مورد پیام های تبلیغاتی با محوریت ساماندهی کودکان کار گفت: پیام هایی با محتوای فرهنگی در زمینه ساماندهی کودکان کار از سوی سازمان اجتماعی کشور تولید شده اما هنوز شهرداری تهران اقدامی در جهت نصب این پیام ها بر روی بیلبوردهای شهر تهران انجام نشده است. 
طبق گزارش استانداری تهران، مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استاندار تهران در پایان خاطرنشان کرد: ۴۰ نفر از کودکان کار و خیابانی که در مراکز نگهداری می شوند از داخل کشور هستند که باید اطلاعات و تحلیل آماری آنها ارائه شود.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ستاد حقوق بشر
چاپ شده در تاریخ دوشنبه 20 مرداد 1399 - 05:56:25 از آدرس: