تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
موسوی: مهاجمان به یمن شکست ها را با کشتار زنان و کودکان جبران می کنند
سه شنبه 8 مرداد 1398 - 07:06:13 |  حقوق بشر  > جهان

«سیدعباس موسوی» سخنگوی وزارت امور خارجه حمله جنایتکارانه نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی به بازاری در استان صعده را که منجر به شهادت و مجروح شدن ده ها نفر غیرنظامی شد، به شدت محکوم و ضمن اعلام انزجار شدید از اینگونه اقدامات وحشیانه و غیرانسانی، با مردم یمن به ویژه خانواده قربانیان این حادثه، ابراز همدردی کرد.
موسوی: مهاجمان به یمن شکست ها را با کشتار زنان و کودکان جبران می کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، موسوی اضافه کرد: نیروهای نظامی مهاجم به یمن با گذشت بیش از چهارسال از آغاز جنگ ویرانگر، دستاوردی جز نابودی یمن نداشته اند و می خواهند شکست های سیاسی و میدانی را با کشتار زنان و کودکان و غیرنظامیان جبران کنند.

سخنگوی وزارت امور خارجه با انتقاد از سکوت جامعه بین المللی نسبت به جنایات جنگی متجاوزین در یمن، اظهار داشت: آمریکا و بعضی کشورهای اروپایی با فروش سلاح به متجاوزین در این گونه جنایات شریک بوده و باید پاسخگوی اقدامات خود باشند.

در حمله هوایی شب گذشته جنگنده های عربستان به بازاری در استان صعده یمن ۱۳ غیر نظامی از جمله دو کودک کشته شدند. جنگنده - بمب افکن های عربستان بازاری محلی در شهرستان «قطابر» واقع در استان صعده را بمباران کردند.

بر اساس این گزارش، ۲۳ غیر نظامی از جمله ۱۱ کودک نیز در این حمله زخمی شدند.

عربستان و امارات از ششم فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند. در اثر این تجاوز هزاران یمنی کشته شدند.

جنگ علیه یمن همچنین میلیون‌ها یمنی را با بحران شدید گرسنگی و قحطی روبه رو کرده است، به گونه ای که سازمان ملل متحد در گزارشی، قحطی در این کشور را «بزرگ‌ ترین فاجعه انسانی» نامید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.

چاپ شده در تاریخ چهارشنبه 30 بهمن 1398 - 07:00:31 از آدرس: