تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
گلمرادی: مجلس برای مقابله با مافیای واردات دارو عزم جدی دارد
چهارشنبه 9 مرداد 1398 - 10:31:54 |  حقوق شهروندی

نائب رئیس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس با بیان اینکه مجلس برای مقابله با مافیای واردات دارو عزم جدی دارد، گفت: در همین راستا کمیته ویژه‌ای در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تشکیل شده است تا با هر گونه تخلف ارز وارداتی دارو مقابله کند.
گلمرادی: مجلس برای مقابله با مافیای واردات دارو عزم جدی دارد

به گزارش میزان،  علی گلمرادی با بیان اینکه مجلس برای مقابله با مافیای واردات دارو عزم جدی دارد، گفت: در همین راستا کمیته ویژه‌ای در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تشکیل شده است تا با هر گونه تخلف ارز وارداتی دارو مقابله کند.

وی تاکید کرد: برای مجلس باید شفاف شود که چه میزان ارز دولتی برای واردات دارو تخصیص داده شد و چه میزان دارو وارد شده و چند درصد نیاز داخلی با این واردات تامین شده است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به برخی تخلفات در ارز دولتی دارویی افزود: مجلس وظیفه نظارتی دارد و باید با نظارت دقیق خود مانع تخلفات و حیف و میل بیت المال شود.

گلمرادی با اشاره به نامگذاری امسال بعنوان سال رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری گفت: مقام معظم رهبری همواره بر اقتصاد مقاومتی، تولید داخل، ایجاد اشتغال و توجه به توان داخلی تاکید دارند که برای تحقق منویات ایشان باید در جهت حمایت از تولید داخل در همه زمینه‌ها بخصوص بحث دارو که با سلامت جسم و جان مردم کار دارد، اقدام شود.

نماینده مردم «بندر ماهشهر، امیدیه و هندیجان» در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سیاست اتخاذی دولت و مجلس باید در راستای خودکفایی و تقویت تولید داخل باشد و انتظار داریم دستگاه‌های نظارتی با متخلفین، رانت خواران، دلال بازی و انحصارطلبی در زمینه داور برخورد کند.

نائب رئیس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس در ادامه گفت: ما شاهد هستیم عده‌ای که منافع سرشاری از واردات دارو دارند، به دنبال ضربه زدن به تولید کنندگان داخلی هستند و از هر ابزاری برای حذف رقیب استفاده می‌کنند.

گلمرادی بیان داشت: ما به عنوان خادمین ملت اعلام می‌کنیم که نخواهیم گذاشت عده‌ای سودجو در سال رونق تولید، به تولید کنندگان اصلی دارو ضربه بزنند.

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: میزان
چاپ شده در تاریخ چهارشنبه 15 مرداد 1399 - 09:11:56 از آدرس: