تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
عزمی عبدالحمید: نقض حقوق بشر از سوی مدعیان آن را نمی‌توان نادیده گرفت/اسرائیل؛بزرگترین ناقض حقوق بشر
چهارشنبه 16 مرداد 1398 - 15:04:29 |  حقوق بشر

برنده پنجمین جایزه حقوق بشر اسلامی گفت: اسرائیل بزرگترین ناقض حقوق بشر است و ظالم‌ترین کشور‌ها مانند آمریکا از آن حمایت می‌کنند، آمریکا همدست تروریست‌ها و اسرائیل و وحشی گری آنهاست که تلاششان برای سرکوب قابل تصور نیست.
عزمی عبدالحمید: نقض حقوق بشر از سوی مدعیان آن را نمی‌توان نادیده گرفت/اسرائیل؛بزرگترین ناقض حقوق بشر
 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، محمد عزمی عبدالحمید نماینده رئیس شورای مشورتی سمن‌های اسلامی مالزی در مراسم بزرگداشت روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی، اظهار داشت: وقتی بحران‌های کنونی بشر را می‌بینیم متوجه می‌شویم بیانیه حقوق بشر صرفا در حد برگه است و فقط روی کاغذ ارزش دارد.

وی با تأکید بر اینکه هیچ کس نمی‌تواند در دهه‌های گذشته نقض حقوق بشر را در دنیا نادیده بگیرد، افزود: تناقضاتی بین حقوق بشر و کسانی که جهان بینی متفاوتی نسبت به حقوق بشر دارند وجود دارد، به طوری که این افراد مورد آزار قرار گرفته‌اند و مثال‌ها در این زمینه زیاد است.

برنده پنجمین جایزه حقوق بشر تصریح کرد: با اشاره به اینکه اسرائیل بزرگترین ناقض حقوق بشر است و ظالم‌ترین کشور‌ها مانند آمریکا از آن حمایت می‌کنند، گفت: آمریکا در سوریه و عراق در پی سرکوب کردن جنبش‌های مسلمانان است. آمریکا همدست تروریست‌ها و اسرائیل و وحشی گری آنهاست که تلاششان برای سرکوب قابل تصور نیست.

وی خاطرنشان کرد: به نقض حقوق بشر در میانمار، کشمیر و سایر کشورهای تحت ظلم نمی‌شود بی‌توجه بود، از افغانستان تا سوریه میلیونها نفر مورد ظلمو ستم وکشتار قرار گرفته اند.

عزمی عبدالحمید در پایان سخنانش گفت: امیدوارم تغییر بزرگی با بهره گیری از زبان مشترک در این زمینه ایجاد کنیم تا به ایده آل‌های قرآنی با نقش مذهب و دین و تعلیمات پیامبر اکرم(ص) در مورد حقوق بشر برسیم.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ستاد حقوق بشر
چاپ شده در تاریخ یکشنبه 24 آذر 1398 - 04:05:31 از آدرس: