تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
روزنامه‌نگار کانادایی: کلاه‌سفیدها و گروه‌های تروریستی با هم ارتباط دارند
یکشنبه 20 مرداد 1398 - 09:39:24 |  حقوق بشر  > جهان

روزنامه‌نگار کانادایی از ارتباط مستقیم میان کلاه‌سفیدها و گروه‌های تروریستی خبر داد.
روزنامه‌نگار کانادایی: کلاه‌سفیدها و گروه‌های تروریستی با هم ارتباط دارند

 

 

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه المیادین، ایوانا بارتلت، روزنامه‌نگار کانادایی که در سوریه فعالیت دارد، اعلام کرد، گروه کلاه‌سفیدها و گروه‌های مسلح تروریستی مانند جبهه‌النصره، فیلق الرحمان و گروه‌های دیگر با یکدیگر مستقیما در ارتباط هستند.

اسناد و مدارکی که ایوانا از کلاه‌سفیدها در غوطه شرقی و دیگر اماکن سوریه جمع آوری کرده، نشان می‌دهند که این گروه دست به دست با همه گروه‌های تروریستی مانند جبهه‌النصره، فیلق الرحمان و جیش الاسلام فعالیت کرده است.

او می‌گوید، در غوطه شرقی با هدف به مخمصه انداختن ارتش و دولت سوریه، ساخت نمایشی حملات شیمیایی در حال انجام است.

روسیه کلاه‌سفیدها را به دست و پا کردن ادله و شواهدی پیرامون حملات شیمیایی ساختگی در سوریه متهم می‌کند. این در حالی است که ناتو به شدت از این گروه دفاع کرده و آمریکا نیز آن را سازمانی فوق‌العاده می‌خواند. دولت سوریه هم تاکید دارد که کلاه‌سفیدها به نفع غرب کار می‌کنند و مزدوران اطلاعاتی این گروه را تشکیل می‌دهند.

همچنین خبرنگار المیادین اعلام کرد، دوم اکتبر ۲۰۱۸ مخفیانه وارد درعا شده است و حقایقی درباره سازمان مشکوک به دست آورده است که مدعی است یک سازمان انسانی بوده و به درمان زخمی‌های جنگ سوریه می‌پردازد.

سایت خبری المیادین از ارتباط این سازمان با نیروهای مسلح خبر داد و با اسناد و ادله و تصاویر که از درعا منتشر کرد، نیات سازمان مذکور و ماهیت همکاری‌اش با رژیم صهیونیستی را تشریح کرد.

همچنین فیلم‌های ویدیویی منتشر شده که نمایش‌های ساختگی درباره حملات شیمیایی ادعایی را نشان می‌دهند.

این سایت خبری اعلام کرد، با وجود کانال‌های رسانه‌ای خارجی که فعالیت کلاه‌سفیدها را ناکام گذاشته‌اند، درباره حقیقت کلاه‌سفیدها و اقدامات پیرامون آنها هیچ تحقیق بین‌المللی انجام نشده است و در یکی از مراکز این گروه در البریقه به تجهیزات اسرائیلی دست یافته است که نشان دهنده همکاری میان کلاه‌سفیدها و رژیم صهیونیستی است.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.

چاپ شده در تاریخ یکشنبه 18 خرداد 1399 - 00:53:15 از آدرس: