تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
حیدری جعفری خبر داد: آزادسازی بیش از ۸۳ هکتار از اراضی کشاورزی
سه شنبه 22 مرداد 1398 - 08:17:57 |  قوه قضائیه

دادستان عمومی و انقلاب ساوجبلاغ با بیان اینکه بیش از ۸۳ هکتار از اراضی کشاورزی به وضع سابق اعاده گردید گفت: با دستور مستقیم دادستانی نسبت به پر و مسلوب المنفعه نمودن و همچنین پلمب ۲۶۷ حلقه چاه غیرمجاز در سطح شهرستان اقدام شد.

به گزارش میزان، حیدری جعفری، دادستان عمومی و انقلاب ساوجبلاغ با تشریح اقدامات انجام شده در راستای حفظ اراضی زراعی اظهار کرد: با صدور نمایندگی‌های متعدد از سوی دادستانی نسبت به تبصره دو ماده ۱۰ قانون حفظ اراضی زراعی و باغ‌ها و همچنین اجرای احکام قطعی در این رابطه اقدام شد که بیش از ۸۳ هکتار از اراضی کشاورزی به وضع سابق اعاده گردید.

دادستان عمومی و انقلاب ساوجبلاغ خاطرنشان کرد: در زمینه حفاظت از اراضی ملی نیز با درخواست ادارات متولی حفظ اراضی و با احراز مالکیت سازمان شاکی نسبت به رفع تصرف از اراضی موصوف اقدام و با اعمال قانون بالغ بر ۱۰ هکتار از اراضی ملی رفع تصرف شده که بخش عمده آن با دستور مستقیم دادستانی صورت گرفت.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه حفاظت از منابع آب‌های زیرزمینی بیان کرد: با دستور مستقیم دادستانی نسبت به پر و مسلوب المنفعه نمودن و همچنین پلمب ۲۶۷ حلقه چاه غیرمجاز در سطح شهرستان اقدام شد و به میزان ۵۳ هزار متر مربع از بستر و حریم رودخانه این شهرستان آزاد گردید و ۸۰ دستگاه حفاری غیرمجاز نیز توقیف شد.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: میزان
چاپ شده در تاریخ پنجشنبه 25 مهر 1398 - 02:48:34 از آدرس: