تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
پزشکان بدون مرز: غیرنظامیان یمنی به حمایت های فوری نیاز دارند
چهارشنبه 23 مرداد 1398 - 07:33:38 |  حقوق بشر  > جهان

سازمان پزشکان بدون مرز روز سه شنبه خواستار اتخاذ تدابیر فوری برای حمایت از غیر نظامیان در یمن شد.
پزشکان بدون مرز: غیرنظامیان یمنی به حمایت های فوری نیاز دارند

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، سازمان پزشکان بدون مرز افزوده است: بیمارستان عبس واقع در استان حجه در شمال غرب یمن که تحت پوشش این سازمان است، یکشنبه گذشته  ۱۷ غیر نظامی را که براثر بمباران هوایی منزلشان، زخمی شده بودند، پذیرش کرد.

این سازمان حقوق بشری افزوده است: ۱۰ غیر نظامی در این بمباران کشته و در میان زخمی های این حمله هوایی نیز ۶ زن و پنج کودک حضور داشتند.

سازمان پزشکان بدون مرز به شدت حمله به غیر نظامیان را محکوم کرد و خواستار اتخاذ تدابیر فوری برای حمایت از غیر نظامیان و مراکز بهداشتی و درمانی در یمن شد.

در این گزارش همچنین آمده است که جنگنده ها در سه نوبت منزلی را که خانواده آوارگان جنگی در آن ساکن بودند، بمباران کردند.

ائتلاف آمریکایی - عربی از ماه مه ۲۰۱۵ (فروردین ۱۳۹۴) با حملات همه جانبه و با استفاده از سلاح های ساخت کشورهای غربی به یمن حمله و این کشور را به طور کامل تخریب و هزاران نفر را شهید و زخمی کرد.  

در نتیجه بیش از یکهزار روز جنگ تحمیلی به مردم یمن و بر اساس برآوردها بیش از ۴۰ هزار یمنی کشته و یا زخمی شده اند و زیرساخت های این کشور از بین رفته است.  

نگرانی از افزایش فاجعه بار تلفات و خسارات به مردم یمن سبب شکل گیری اجماعی جهانی برای پایان جنگ در این کشور با راهکار گفت وگوی یمنی-یمنی شده است.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.

چاپ شده در تاریخ سه شنبه 6 اسفند 1398 - 06:42:42 از آدرس: