تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
سخنگوی سازمان انرژی اتمی: سال ۱۴۰۹ حداقل به ۲۷۲ هزار سو می‌رسیم
شنبه 16 شهریور 1398 - 11:56:21 |  حقوق بشر  > جهان

سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: ما در چهار چوب برجام به پیش خواهیم رفت با این نگاه که کف آن چیزی که در سال ۱۴۰۹ به آن می‌رسیم همان ۲۷۲ هزار سو خواهد بود، اما اگر این روند بدون برجام طی شود قطعاً چند سال جلو می‌افتد و حتماً میزان آن هم می‌تواند افزایش پیدا کند.

به گزارش میزان «بهروز کمالوندی» امروز شنبه ۱۶ شهریور در نشست خبری با اصحاب رسانه در پاسخ به سوال خبرنگار میزان پیرامون اینکه «با توجه به شرایط جدید و اجرای گام سوم کاهش تعهدات هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران، زمان دستیابی ایران به ۲۷۲ هزار سویی که قرار بود در جریان برجام در سال ۱۴۰۹ به آن دست پیدا کنیم، نزدیک‌تر خواهد شد یا خیر» پاسخ داد: اگر فرض را بر ادامه اجرای برجام بگیریم، ما کار‌های خود را بر اساس زمانبندی‌های موجود در برجام پیش می‌بریم.


وی افزود: این موضوع که ما توانسته‌ایم از ۲۷۲ هزار سو ظرفیت یک میلیون سو را محقق کنیم، حتما در تحقیقات ما اثرگذار بوده است.
 
سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: ما درچهارچوب برجام به پیش خواهیم رفت با این نگاه که کف آن چیزی که در سال ۱۴۰۹ به آن می‌رسیم همان ۲۷۲ هزار سو خواهد بود، اما اگر این روند بدون برجام طی شود قطعا چند سال جلو می‌افتد و حتما میزان آن هم می‌تواند افزایش پیدا کند.

کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.

چاپ شده در تاریخ شنبه 10 خرداد 1399 - 09:25:53 از آدرس: