تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
فرمانده کل سپاه: اجازه نمی دهیم دشمن به حریم مرزهای کشورمان تجاوز کند
شنبه 30 شهریور 1398 - 14:25:39 |  حقوق بشر  > ایران

فرمانده کل سپاه گفت: هرکس که به حریم مرز‌ها تجاوز کند، هدف قرار خواهد گرفت.
فرمانده کل سپاه: اجازه نمی دهیم دشمن به حریم مرزهای کشورمان تجاوز کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ظهر امروز(شنبه) در مراسم افتتاح نمایشگاه شکار کرکس‌ها در باغ موزه دفاع مقدس، اظهار داشت: بی تردید هیچ جامعه و کشوری از تاریخ و گذشته خود جدا نمیشود و حیات هر لحظه هر جامعه امتدادی از میراث تاریخی آن است.

وی افزود: هویت هر ملت منبعی منبسط در زمان است و دفاع مقدس هنوز قطعه ای جاودان و قدرت بخش ملت و جامعه ما است و شهیدان ما نیز استوانه هایی مستحکم هستند که پیکر استقلال، آزادی و اسلام بر روی آن استوار است.

سرلشکر سلامی ادامه داد: هنوز بسیاری از مردان و زنانی که آفرینش‌گر این واقعه بودند زنده هستند. دفاع مقدس نیز مثل عاشورا در بستر زمان حرکت می کند و روح و انگیزه به کشور می‌دهد.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه اینکه یک ملت بتواند در ابتدای یک نهضت بر اتحاد قدرت‌های عالم غلبه کند، بسیار شگفت انگیز است، اظهار داشت: انقلاب تولدی نوین برای ملت ایران بود و در آغاز آن همه قدرتها متحد شدند تا این ملت را تسلیم کنند و دوباره به تاریخ و سرنوشت ما برگردند؛ اما همه چیز دقیقا متضاد و برعکس اراده جهانی اتفاق افتاد.

وی ادامه داد: اراده این ملت بر اراده یک جهان به هم پیوسته از قدرت‌های بزرگ غلبه کرد و آنها را شکست داد.

سرلشکر سلامی تصریح کرد: این دفاع هنوز هم در اشکال دیگری ادامه دارد. امروز پیشانی جنگی‌ انقلاب ما را ببینید، نبرد در کرخه و کارون کجا و نبرد در ساحل مدیترانه و فرات و شمال دریای سرخ کجا.

فرمانده کل سپاه گفت: افق های وسیعی فرا روی ما قرار دارد. قرار بود بر اساس راهبرد و سیاست دشمنان ما از نظر سیاسی در دنیا منزوی بشویم و میدان جاذبه انقلاب محو شود و آماده تسلیم شویم و پیشرفت نکنیم.

فرمانده کل سپاه گفت: ما قدرت تولید مخاطرات پیش‌بینی نشده را داریم و تا‌کنون تنها بخشی از توانمندی خود را به نمایش گذاشته‌ایم، ما هر کس را که از حریم مرزهای‌مان تجاوز کند، می‌زنیم و بدانید هرکاری بکنیم، می‌گوییم، ما هم اراده و هم عمل و نیز زبان به عهده گرفتن مسئولیت کاری‌هایی که انجام داده‌ایم را داریم.

سرلشکر سلامی ادامه داد: قدرت و عظمت ما از درون میدان‌های سخت مبارزه گذشته است، هرچه دشمن تدبیر کرد، برای ما تبدیل به واقعیت‌های شیرین و دل‌انگیز شد. تهدید دشمنان، به ما آموخت که چگونه برد و قدت تخریب سلاح‌ها را افزایش دهیم.

وی تصریح کرد: ما امروز جنگ‌های تدارکاتی خود را انجام داده‌ایم و مهیای هر سناریویی هستیم، ما وقتی از درون اشتباهات در تفکر و‌ راهبردهای دشمن بزرگ شده‌ایم، از تکرار آنها نگران نیستیم، حکمت ‌و قدرت تدبیر مرکزی‌ نظام در کنار نبود فلسفه پیروزی‌بخش برای دشمن، ما را در این موقعیت قرار داده است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه دشمنان باید چند واقعیت را بدانند در پایان خاطرنشان کرد: دشمن گاهی سخن از گزینه‌های نظامی می‌گویند، اما از چهل سال پیش و‌ ماجرای طبس و‌ خاکستر شدن نیروهای متجاوز دلتا به این طرف ما می‌گوییم اهل پاسخ هستیم و‌مقتدرانه پاسخ می‌دهیم، هرکس می‌خواهد سرزمینش میدان اصلی جنگ شود، بسم‌الله، هرگز اجازه نمی‌دهیم جنگ به سرزمین ما کشیده شود؛ تهاجم محدود باقی نمی‌ماند، ما اهل تعقیب هستیم و تا نابودی متجاوز از پا فرو‌نمی‌نشینیم و هیچ نقطه امنی باقی نمی‌گذاریم حساب کار دست‌تان باشد.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ستاد حقوق بشر
چاپ شده در تاریخ سه شنبه 17 تیر 1399 - 03:59:27 از آدرس: