تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
برگزاری نمایشگاه دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در حوزه حقوق بشر در ژنو
سه شنبه 14 آبان 1398 - 10:49:41 |  حقوق بشر

نمایشگاه دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در حوزه حقوق بشر، از روز دوشنبه ۱۳ آبان در محل دفتر سازمان ملل متحد در ژنو گشایش یافت.
برگزاری نمایشگاه دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در حوزه حقوق بشر در ژنوبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، در این نمایشگاه که همزمان با آغاز سی و چهارمین اجلاس کارگروه گزارش دوره‌ای اجرای حقوق بشر موسوم به یو پی آر، در سالن ورودی اجلاس برپا گردیده است، برخی از پیشرفت ها و تحولات حقوق بشری جمهوری اسلامی ایران در قالب پوستر و اسلاید به نمایش درآمده است.


در آیین افتتاح نمایشگاه که با حضور سفرا و دیپلمات‌های مقیم ژنو از جمله سفرا و نمایندگان چین، پاکستان، استونی، کره، عمان، سوریه، افغانستان، ترکمنستان، آذربایجان، ارمنستان، ونزوئلا و نیز نمایندگان سازمان های بین المللی از جمله دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر برگزار شد، بقایی هامانه سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد دفتر سازمان ملل متحد در ژنو ضمن خوشامدگویی به حاضران، ارتقای حقوق بشر را "رکن ذاتی" انقلاب اسلامی برشمرد و با اشاره به جایگاه رأی و نظر مردم در تعیبن سرنوشت خود از طریق تعیین حاکمان، تأکید کرد: "نه جنگ تحمیلی ۸ ساله و نه موج تروریسم هیچیک نتوانست باعث انحراف انقلاب اسلامی از مسیر مردمسالاری و ارج گذاری به کرامت انسانی مردم شود."

وی با اشاره به چالش های بزرگی که طی ۴ دهه گذشته در مسیر رشد و بالندگی مردم ایران تحمیل گردیده است، تصریح کرد که جمهوری اسلامی ایران با اعتقاد راسخ به ظرفیت های ملی و تکیه بر پشتوانه مردمی بر این موانع فائق آمده است.

بقایی از "تحریم های کور و غیرانسانی" به عنوان یکی از این چالش ها نام برد که نقض حقوق انسانی مردم ایران از جمله حق سلامت و حق دسترسی عادی به دارو و درمان را موجب شده است.

وی تأکید کرد: با وجود این تحریم های ظالمانه، دولت جمهوری اسلامی ایران بر خود فرض می داند از همه ابزارها و امکانات برای تأمین حقوق و نیازهای مردم خود استفاده نماید.

نمایشگاه دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در حوزه حقوق بشر که در قالب ۴۰ پوستر، اسلاید و کتاب محتوی پیشرفت های کشورمان در زمینه حمایت و ارتقای حقوق بشر در حوزه های حقوق زنان، حقوق کودک، حقوق اقلیت های مذهبی، پاسداشت تنوع فرهنگی و قومی، حقوق معلولان، تنظیم شده است به مدت ۵ روز دایر می باشد و روز جمعه ۱۷ آبان ماه پایان خواهد یافت.

در این نمایشگاه همچنین آثار و تبعات تحریم های ظالمانه آمریکا بر حوزه سلامت و بهداشت و دسترسی بیماران به دارو و درمان نمایش داده شده است.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ستاد حقوق بشر
چاپ شده در تاریخ دوشنبه 20 مرداد 1399 - 02:21:53 از آدرس: