تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
محمدی اصل: توسعه آموزش در زندان، یک اصل مهم اصلاحی و تربیتی است
چهارشنبه 13 آذر 1398 - 15:05:39 |  قوه قضائیه

مدیر کل زندانهای استان گیلان بر امر آموزش و توسعه فعالیتهای اصلاحی و تربیتی تأکید کرد و گفت: توسعه آموزش در زندان، یک اصل مهم اصلاحی و تربیتی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از روابط عمومی زندانهای گیلان، رضا محمدی اصل در بازدید از زندان ضیابر عنوان داشت: برای بهینه سازی فعالیتها در زندانها به طورحتم باید ساختارها و تجهیزات ملزوم آن نیز موجود باشد تا بتوانیم به سازو کارهایی که برای گروه هدف برنامه ریزی شده دست یابیم .

وی ادامه داد: خوشبختانه ظرفیت های  بسیار مناسبی برای ارائه خدماتی آموزشی، مددکاری، قضائی، بهداشت و درمان و رفاهی در زندان ضیابر وجود دارد، با این حال باید این امکانات ارتقاء داده شود تا بتوانیم در اصلاح و تربیت زندانیان و کاهش جمعیت کیفری موفق تر شویم.

مدیر کل زندانهای استان گیلان با بیان اینکه باید در کنار ارتقاء تجهیزات، سطح مطالعات تخصصی در زمینههای یادشده را گسترده تر کنیم گفت:  لازم است با استفاده از خرد جمعی و کارگروه های تخصصی که به صورت ماهانه در جلسات شورای اداری برگزار می گردد نظرات کارشناسی در ارتقاء برنامه های اصلاحی و تربیتی مخصوصا در بخش آموزش و اشتغال را بیش از پیش توانمندتر سازیم.

مدیر کل زندانهای استان گیلان در ادامه این بازدید از بخشهای مختلف زندان که شامل استخر پرورش ماهی اندرزگاه ها،کارگاه های تولیدی و واحدهای اداری بازید و به طور چهره به چهره با  تعدادی از زندانیان این ندامتگاه دیدار و ضمن استماع مشکلات آنها  دستورات لازم را صادر کرد.

گفتنی است در خاتمه دراین بازدید زورخانه پوریای ولی این ندامتگاه به طور رسمی مورد بهره برداری قرار گرفت و همچنین تعداد ۴ عدد فرش دست بافت در حضور مدیر کل از دار قالی باز و روانه بازار شد. تا بخشی از درآمد بدست آمده، برای کمک به زندانیان و خانواده هایشان  استفاده گردد.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ستاد حقوق بشر
چاپ شده در تاریخ یکشنبه 4 اسفند 1398 - 07:05:44 از آدرس: