تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
بحران چاقوکشی در پایتخت انگلیس؛ ناامنی‎های لندن به ۲۰۲۰ کشیده شد
یکشنبه 22 دی 1398 - 11:58:25 |  حقوق بشر  > جهان

خشونت‌های خیابانی و چاقوکشی در خیابان‌های لندن در حالی قربانی می‌گیرد که هنوز چند روز بیشتر از سال ۲۰۲۰ نگذشته است.
بحران چاقوکشی در پایتخت انگلیس؛ ناامنی‎های لندن به ۲۰۲۰ کشیده شد

به گزارش میزان، پایتخت انگلیس در حالی سال ۲۰۲۰ را آغاز کرد که سال گذشته به عنوان یکی از خونین‌ترین سال‎ها در شهر لندن به ثبت رسید.

به گزارش سان، میزان قتل‌های ثبت شده در این شهر به بالاترین میزان رسیده است؛ جرایمی مانند چاقوکشی و خشونت‌های خیابانی هنوز هم معضلی است که در سال ۲۰۲۰ دامان پایتخت را گرفته است.

پلیس لندن می‎گوید «در پنج روز نخست سال جدید میلادی، ۳ مورد چاقوکشی مرگبار در پایتخت به ثبت رسیده است.»

نخستین چاقوکشی در سال ۲۰۲۰ هفته گذشته رخ داد که کارگری در شمال لندن به ضرب چاقو به قتل رسید.

سال گذشته، جرایم چاقوکشی در لندن باعث شد تا در طی بیش از یک دهه میزان قتل در پایتخت انگلیس به بالاترین میزان خود برسد و ۱۴۹ نفر از پایتخت نشینان قربانی این نوع از خشونت‌ها شوند. به گفته پلیس ۹۰ نفر از قربانیان به ضرب چاقو به قتل رسیده‎اند.

منطقه وست مینستر در سال گذشته بدترین نقطه بوده که در آن ۲۱۲ نفر دستگیر شدند. علاوه بر آن، آمار چاقوکشی و استفاده از سلاح سرد در این منطقه بسیار زیاد بوده است.

آمار‌ها حاکی از آن است که به طور متوسط روزانه ۱۰ نفر در خیابان‌های لندن به دلیل حمل سلاح سرد دستگیر می‌شوند.


یکی از دلایلی که خشونت در پایتخت انگلیس گسترش یافته است وجود باند‌های قاچاقی است که در این شهر فعالیت می‌کنند و کودکان و افراد آسیب پذیر را مجبور به فروش مواد مخدر می‌کنند.

آژانس ملی جرم و جنایت انگلیس تخمین زده است که در پایتخت این کشور بیش از هزار باند قاچاق مواد مخدر وجود دارد که طی یک سال اخیر فعالیت آن‌ها ۴۰ درصد افزایش داشته است.

در همین حال بنابر گزارش‎ها، مصرف کنندگان مواد مخدر کوکائین به دلیل نقش داشتن در خشونت‌های خیابانی در پایتخت انگیس تحت کنترل پلیس قرار دادند.

پلیس شهر کمبریج نیز از افزایش جرایم ناشی از سلاح سرد خبر داده و می‎گوید میان جرایم چاقوکشی و جرایم مربوط به مواد مخدر ارتباط وجود دارد.

 

 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.

چاپ شده در تاریخ دوشنبه 18 فروردین 1399 - 17:50:34 از آدرس: