تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
رخشانی: ۵۶ مدرسه در سیل سیستان و بلوچستان آسیب دیده/ ارسال ۵۰ کانکس برای ادامه فعالیت دانش آموزان
یکشنبه 29 دی 1398 - 11:46:21 |  حقوق شهروندی

رئیس سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: ۵۶ مدرسه در قالب ۲۰۰ کلاس درس در شهرستان های سیل زده استان سیستان و بلوچستان نیازمند تخریب و بازسازی است .
رخشانی: ۵۶ مدرسه در سیل سیستان و بلوچستان آسیب دیده/ ارسال ۵۰ کانکس برای ادامه فعالیت دانش آموزان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، حمیدرضا رخشانی معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور در برنامه تلویزیونی درخصوص آخرین وضعیت مدارس در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان، گفت: طبق تحقیقات بعمل آمده ۵۶ مدرسه در قالب ۲۰۰ کلاس درس، با اعتباری بالغ بر چهل میلیارد تومان در این مناطق نیازمند تخریب و بازسازی می باشند.

وی افزود: ۲۸۶ مدرسه با برآورد حدود ۱۰ میلیارد تومان نیازمند تعمیرات اساسی هستند.

رخشانی در ادامه به اولویت های مهم و ورد نیاز مدارس آسیب دیده اشاره کرد و گفت: این تجهیزات شامل میز و نیمکت دانش آموزی، سیستم رایانه و اسپیلت می باشد.

وی تصریح کرد: بخشی از این کمبودهای تجهیزاتی به ارزش ریالی ۳ میلیارد تومان در قالب ۲۰ کامیون با کمک وزارت آموزش و پرورش، بین شهرستان‌ها و مناطق یاد شده توزیع شد.

رئیس سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور خاطرنشان کرد: در مجموع ۵۰  میلیارد تومان برای ساخت فضا و تأمین تجهیزات مدارس این منطقه نیاز است. جامعه خیرین استانی و کشوری ۳۰ درصد هزینه را تأمین می‌کنند و مابقی را از دولت انتظار داریم کمک کند که یقینا دولت با توجه به شرایط و بحران ایجاد شده همراهی خواهد کرد.

وی در پایان اظهاراتش گفت:  ۵۰ کانکس به استان سیستان‌ و بلوچستان منتقل می‌شود تا مدارسی که بحرانی هستند در کانکس‌ها ادامه فعالیت بدهند تا دانش آموزان از فراگیری و آموزش جا نمانند.

 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ستاد حقوق بشر
چاپ شده در تاریخ دوشنبه 18 فروردین 1399 - 18:07:10 از آدرس: