تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
افزایش سهمیه سوخت معلولان و جانبازان در راستای حفظ حقوق شهروندی
یکشنبه 29 دی 1398 - 14:45:53 |  حقوق شهروندی

پیگیری های سازمان بهزیستی برای افزایش سهمیه سوخت معلولان و جانبازان نتیجه داد.
افزایش سهمیه سوخت معلولان و جانبازان در راستای حفظ حقوق شهروندی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، با پیگیری های سازمان بهزیستی و موافقت وزارت نفت، سهمیه سوخت معلولان و جانبازان از ۶۰ لیتر به ۱۰۰ لیتر افزایش می یابد .

این اقدام در راستای حفظ حقوق معلولان و جانبازان و تسهیل در رفت و آمد آنها با وسیله نقلیه شخصی صورت گرفته است .

به گفته محمد نفریه معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور، در کمیسیون ماده ۸ سوخت بیشتری برای معلولان و جانبازان درخواست شده که در دست بررسی است.

وی همچنین تصریح کرد: در سازمان بهزیستی برای مددکارانی که به معلولان خدمات ارائه می‌دهند، ناشنوایان و معلولانی که پلاک ویژه معلولیت ندارند، درخواست افزایش سهمیه بنزین کرده‌ایم.

وزارت نفت هفته گذشته اعلام کرد به لحاظ تکنیکی قادر نیستند کارت سوخت معلولان و جانبازان را بیشتر از ۶۰ لیتر شارژ کنند، به همین دلیل کارت‌های سوخت قبلی این افراد از امروز باطل می‌شود و ظرف مدت دو هفته تا یک ماه آینده کارت سوخت جدید برای آن‌ها صادر خواهد شد.

طبق مصوبه کارگروه بند ۸ هیأت وزیران، سهمیه ماهانه تخصیصی به خودروهای سواری شخصی دارای پلاک معلولان و جانبازان از ابتدای دی‌ماه امسال برای خودروهای بنزین سوز ۱۰۰ لیتر و خودروهای دوگانه‌سوز ۷۰ لیتر است؛ به همین منظور مابه‌التفاوت سهمیه دی‌ماه این کارت‌ها، در کارت‌های جدید به میزان ۴۰ لیتر به سهمیه پیشین اضافه شده و با تعویض کارت سوخت کنونی و صدور کارت جدید قابل بهره‌برداری خواهد بود.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ستاد حقوق بشر
چاپ شده در تاریخ دوشنبه 18 فروردین 1399 - 18:21:50 از آدرس: