تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
گام مثبت شورای شهر تهران در حمایت از مشاغل خانگی افراد در معرض آسیب
یکشنبه 29 دی 1398 - 15:18:15 |  حقوق شهروندی

کلیات طرح حمایت از مشاغل خانگی افراد در معرض آسیب در جهت حفظ و حمایت از رونق اقتصاد خانواده در شورای شهر تهران به تصویب رسید .
گام مثبت شورای شهر تهران در حمایت از مشاغل خانگی افراد در معرض آسیب

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، اعضای شورای شهر تهران صبح امروز (یکشنبه) کلیات طرح حمایت از مشاغل خانگی افراد در معرض آسیب را به تصویب رساندند.

این طرح از آن جهت مورد حمایت قرار گرفتنه که امروزه مشاغل و کسب و کارهای خانگی به عنوان راهکاری مهم برای خوداشتغالی و  ایجاد اشتغال و درآمد به حساب می آیند. قابلیت انجام این نوع کسب و کار در منزل سبب ایجاد مزایای بی شماری برای شاغلین آن ها می شود، که از جمله می توان به ایجاد توازن بین مسئولیت خانوادگی زنان و اشتغال آنان، حذف هزینه های مربوط به خرید، رهن و اجاره کارگاه و ایاب و ذهاب، استفاده از نیروی کار سایر اعضای خانواده و ایجاد زمینه های کار خانوادگی ، امکان انتقال تجارب از طریق آموزش غیررسمی به شیوه استاد- شاگردی بین اعضاء خانواده و بسیاری فواید دیگر اشاره کرد.

بنابراین ، تصویب طرح حمایت از مشاغل خانگی افراد در معرض آسیب می تواند کمک شایانی در جهت رشد اقتصاد خانواده و جامعه باشد.

در این طرح نظرات اعضای معاونت خدمات شهری و اجتماعی و فرهنگی، رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری، مدیر کل کار و رفاه اجتماعی و مدیر عامل سازمان خدمات و رفاه شهرداری تهران مورد بحث و بررسی قرار گرفت و  در نهایت پس از اظهار نظر اعضای شورای شهر تهران کلیات طرح استفاده از ظرفیت‌های همکاری و مشارکت‌های شهرداری تهران در حمایت از مشاغل خانگی افراد در معرض آسیب در صحن شورای شهر تهران به رأی گذاشته شد و اعضای این شورا با ۸ رأی موافق کلیات آن را تصویب رساندند.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ستاد حقوق بشر
چاپ شده در تاریخ دوشنبه 18 فروردین 1399 - 18:27:30 از آدرس: