تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
بهره مندی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد از کلاس‌های آموزش خانواده
سه شنبه 1 بهمن 1398 - 15:03:34 |  حقوق شهروندی

پرینچی گفت: ۲۵ هزار و ۴۷۰ مددجوی تحت حمایت کمیته امداد از کلاس‌های آموزش خانواده بهره‌مند شدند.
بهره مندی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد از کلاس‌های آموزش خانواده

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سید ابوالفضل پرپنچی مدیر کل کمیته امداد استان تهران با اشاره به رویکرد فرهنگی کمیته امداد، اظهار کرد: به‌منظور ارتقاء آگاهی، بینش و سطح فکری و فرهنگی خانوار‌های تحت حمایت خدمات فرهنگی در قالب‌های مختلف از جمله مهارت‌های زندگی، اخلاق اسلامی، احکام و آسیب‌های اجتماعی به آن‌ها ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه در ۹ ماه نخست امسال ۲۵ هزار و ۴۷۰ نفر از مددجویان تحت حمایت در کلاس‌های آموزشی و آگاه سازی شرکت کردند، ادامه داد: از تعداد ذکر شده ۶ هزار و ۶۴۹ نفر در کانون‌های فرهنگی وابسته به کمیته امداد استان تهران از خدمات آموزشی بهره‌مند شدند.

مدیر کل کمیته امداد استان تهران به مناطقی که مددجویان آن از کلاس‌های آموزسی بهره‌مند شده‌اند، اشاره کرد و گفت: ۲۴ هزار و ۱۴۰ مددجوی ساکن در شهرها، هزار و ۱۷۱ نفر در مناطق روستایی و ۱۵۹ نفر در مناطق محروم از خدمات آموزش بهره‌مند شده‌اند.

پرپنچی تصریح کرد: زنان سرپرست خانوار، دختران و پسران بازمانده از تحصیل، دختران و پسران مستعد ازدواج ۱۸ تا ۳۰ سال و بالاتر از آن، کودکان ۴ تا ۷ سال، دانش آموزان دختر و پسر ۸ تا ۱۳ سال، زوج‌های جوان، طلاب و دانشجویان، سالمندان و مجریان طرح‌های اشتغال از خدمات آموزش خانواده بهره‌مند شده‌اند.

وی خاطر نشان کرد: موفقیت در کسب کار، آمادگی برای ازدواج، مشاوره و هدایت تحصیلی، مهارت‌های زندگی، طلاق و آسیب‌های روانی، آسیب‌های اجتماعی، کودکان شاد، خلاق و متفکر، نوجوانان پرسشگر، سبک زندگی، احکام و اخلاق اسلامی، تغذیه و سلامت از جمله مباحثی است که به مددجویان شرکت کننده در دوره‌های آموزشی ارائه شده است.

پرپنچی همچنین به روش‌های آموزشی ارائه شده به مددجویان تحت حمایت اشاره کرد و افزود: مددجویان از طریق آموزش‌های چهره به چهره، کارگاه ها، همایش ها، چند رسانه‌ای و آموزش مجازی از این خدمات بهره‌مند شدند.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
چاپ شده در تاریخ دوشنبه 18 فروردین 1399 - 18:46:00 از آدرس: