تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
عضو کمیسیون اجتماعی: مجلس اجازه افزایش تعرفه‌های درمانی را نخواهد داد
چهارشنبه 2 بهمن 1398 - 15:36:18 |  حقوق شهروندی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در وضعیتی که مردم با کاهش درآمد، تورم 40 درصدی و رشد منفی اقتصاد روبرو هستند، افزایش تعرفه پزشکان ظلم در حق آنها است. مجلس اجازه افزایش تعرفه‌های خدمات درمانی را در سال 99 نخواهد داد.
عضو کمیسیون اجتماعی: مجلس اجازه افزایش تعرفه‌های درمانی را نخواهد داد

به گزارش پایگاه ا طلاع رسانی ستاد حقوق بشر، سید ناصر موسوی لارگانی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، درباره احتمال افزایش تعرفه‌های خدمات درمانی در سال 99، گفت: پس از اعمال تحریم­های ظالمانه دشمنان به ویژه استکبار جهانی علیه کشورمان، تورم به 40 درصد افزایش یافت درآمد مردم نیز کاهش پیدا کرد و تعداد افرادی که امروز مستحق دریافت یارانه هستند نسبت به گذشته بیشتر شد.

وی ادامه داد: در این وضعیت اگر ما با افزایش تعرفه پزشکان بار سنگین دیگری برای مردم ایجاد کنیم، ظلم بزرگی در حق آحاد ملت به ویژه اقشار آسیب پذیر کرده­‌ایم. زیرا درآمد مردم افزایشی نداشته که تعرفه پزشکان در سال جدید 100 درصد بیشتر شود. حتی در شرایط کنونی هم عده‌­ای توان مراجعه به پزشک را ندارد بنابراین به نظر من نباید تعرفه پزشکان افزایش یابد.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس تصریح کرد: اکنون دولت چراغ خاموش قیمت برخی خدماتی که به مردم ارائه می­‌کند را بیشتر کرده است مانند بهای برق، آب و گاز که سالی دو مرتبه نرخشان افزایش می­‌یابد. با در نظر گرفتن وضع معیشت مردم هرگونه افزایش تعرفه، خلاف است و ما باید در سال 99 تلاش کنیم مردم زندگی بهتری داشته باشند.

لارگانی در پایان تصریح کرد: در این وضعیت افزایش تعرفه پزشکان ظلم در حق ملت است. لذا من از اعضای کمیسیون تلفیق خواهش می­‌کنم به دولت اجازه بیشتر شدن تعرفه پزشکان در سال آینده را ندهند.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: فارس
چاپ شده در تاریخ دوشنبه 18 فروردین 1399 - 17:57:56 از آدرس: