تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
اجرای طرح واکسیناسیون فلج اطفال برای کودکان اتباع خارجی در ایران
دوشنبه 7 بهمن 1398 - 11:26:05 |  کودکان

در طرح کودکان زیر ۵ سال کودکان اتباع خارجی نیز تحت پوشش واکسیناسیون فلج اطفال خوراکی در مناطق حاشیه شرقی ایران قرار خواهند گرفت.
اجرای طرح واکسیناسیون فلج اطفال برای کودکان اتباع خارجی در ایران


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، سلامت و پیشگیری از بیماری‌های کودکان یکی از موضوعاتی است که در کشورمان به آن توجه  شده است. بر این اساس، واکسیناسیون کودکان از جمله مواردی است که وزارت بهداشت به صورت مستمر پیگیر آن بوده است .

در این خصوص ، هر ساله کودکان زیادی در برابر بیماری های مختلف واکسینه می شوند که یکی از آنها فلج اطفال است .

روز گذشته رئیس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت با اشاره به آغاز واکسیناسیون فلج اطفال خوراکی در کشور، گفت: طرح واکسیناسیون فلج اطفال خوراکی یک برنامه جامع و کامل است که در دو نوبت و با حدود یک ماه فاصله از یکدیگر در کشور اجرا می‌شود. در این طرح استان‌های جنوب کشور از جمله سیستان و بلوچستان، هرمزگان، قسمت زیادی از استان کرمان و بخش کوچکی از خراسان جنوبی تحت پوشش واکسیناسیون فلج اطفال خوراکی قرار می‌گیرند.

وی افزود: در این طرح کودکان زیر ۵ سال به طور کامل تحت پوشش واکسن فلج اطفال خوراکی قرار دارند و اتباع خارجی هم تحت پوشش واکسیناسیون فلج اطفال خوراکی در مناطق حاشیه شرقی کشور قرار خواهند گرفت. حدودأ ۸۵۰ هزار کودک زیر ۵ سال تحت پوشش عملیات واکسیناسیون فلج اطفال خوراکی قرار می‌گیرند؛ انجام واکسیناسیون فلج اطفال خوراکی در مناطق شرقی کشور به دلیل اینکه هنوز کشورهایی که در همسایگی شرقی ما قرار دارند درگیر مبارزه با فلج اطفال هستند در اولویت این طرح قرار دارند.

سید محسن زهرایی تصریح کرد: نوبت بعدی واکسیناسیون فلج اطفال خوراکی در اسفند سال جاری انجام می‌شود.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ستاد حقوق بشر
چاپ شده در تاریخ دوشنبه 20 مرداد 1399 - 06:47:15 از آدرس: