تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
تأسیس مدارس تربیت مربی حقوق کودکان در سراسر کشور
چهارشنبه 16 بهمن 1398 - 15:29:04 |  کودکان

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک گفت: مدارس تربیت مربی حقوق کودکان به همت این وزارتخانه و با حمایت دولت دوازدهم به زودی در استان های کشور تأسیس و راه اندازی می شود.
تأسیس مدارس تربیت مربی حقوق کودکان در سراسر کشور

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، محمود عباسی در همایش تخصصی حقوق کودک در شهر یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: هدف از این اقدام مهم ارائه آموزش های لازم به مربیان و افزایش سطح دانش و آگاهی آنان برای دفاع هر چه بهتر از حقوق قشر کودک است.
وی افزود: دفاع از حقوق کودکان ابعاد گسترده ای داشته و برای رعایت، احیا و ارتقای آن باید تلاش و همت جدی تری در کشور شود.
معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری تاکید کرد: بکارگیری آموزه های دینی، معنوی، فرهنگی و اخلاقی و استفاده بهینه از ظرفیت های مختلف و سرمایه های ملی در زمینه دفاع از حقوق کودکان در کشور باید مورد توجه اساسی قرار گیرد.
عباسی عنوان کرد: بحث مهم دفاع از تمامی حقوق کودکان در کشور دارای پشتوانه تمدنی و تاریخی دیرینه است.
وی ابراز داشت: اسناد، قوانین و مقررات بین المللی متعددی در مورد دفاع از حقوق کودکان وجود دارد که در آنها به انواع حقوق قشر کودک از جمله تحصیل، آموزش، سلامت، رفاه، زندگی شایسته، تفریح و سرگرمی اشاره شده است.
معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری گفت: برنامه و سند جامع ملی حقوق کودکان در سال ۱۳۸۴ در کشور تصویب و به دستگاه های اجرایی مربوطه ابلاغ شد.
عباسی اظهار داشت: افق اجرای این برنامه و سند جامع ملی ۲۰ ساله و تا سال ۱۴۰۴ است و باید تمامی متولیان امر و دستگاه های اجرایی برای تحقق کامل آن همکاری و همراهی مطلوب داشته باشند.
وی افزود: کودکان آینده سازان جامعه بوده و به همین دلیل نیز باید تمامی تلاش ها و اقدام ها برای دفاع از حقوق آنان انجام شود زیرا این موضوع یک تکلیف و رسالت سنگین همگانی است.
معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری بیان کرد: تاکنون برنامه های متنوعی برای احیا و ارتقای حقوق کودکان در کشور اجرا شده و باید علاوه بر سرمایه گذاری بیشتر در این زمینه اهتمام راسخ تری نیز از سوی دستگاه های اجرایی مربوطه وجود داشته باشد.
عباسی عنوان کرد: برگزاری چنین همایش های تخصصی می تواند منشأ تحولات چشمگیر و برداشتن گام های اساسی تر برای احیا و ارتقای حقوق کودکان در کشور باشد.
وی ابراز داشت: برنامه های مدون برای کاهش مشکلات و معضلات گوناگون حوزه کودک کشور از جمله کودکان کار و خیابانی تهیه و اجرا شود.
عباسی گفت: کودکان کشور باید بیش از پیش با انواع حقوق خود آشنا شده و آموزش های لازم نیز در این زمینه به خانواده های آنان ارائه شود.
وی اظهار داشت: تمامی دستگاه های اجرایی با محوریت وزارت آموزش و پرورش برای پایان دادن به معضل بازماندگی از تحصیل کودکان بکوشند.
این همایش تخصصی یک روزه با مشارکت استانداری، دادگستری و اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد و پس از آن نیز شرکت کنندگان در کارگاه آموزشی حقوق کودک حضور یافتند.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ستاد حقوق بشر
چاپ شده در تاریخ دوشنبه 20 مرداد 1399 - 06:09:57 از آدرس: