تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
آیا قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان اتباع خارجی اجرایی می شود؟
شنبه 10 اسفند 1398 - 17:44:54 |  حقوق شهروندی

سیاوشی گفت: تا پایان امسال قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان غیر ایرانی اجرایی خواهد شد.
آیا قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان اتباع خارجی اجرایی می شود؟طیبه سیاوشی، رئیس کمیته حقوقی فراکسیون زنان مجلس با اشاره به نامه خود به رئیس جمهور درباره تعلل در اجرای قانون «تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان غیر ایرانی» گفت: حدود ۶ ماه از ابلاغ این قانون گذشته و فرزندان حاصل از این ازدواج‌ها چه حضوری و چه در فضای مجازی اعتراض خود را بیان کرده‌اند، در این نامه از رئیس جمهور برای تعیین تکلیف مسئله، درخواست و سؤال شده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: چند روز بعد از ارسال این نامه جنیدی، معاون حقوقی رئیس جهوری بیان کرد تا پایان امسال قانون مذکور اجرایی خواهد شد و ما به تمام افراد مشمول قانون، این نوید را می‌دهیم که تا آخر امسال قانون «تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان غیر ایرانی» اجرایی خواهد شد.

سیاوشی افزود: البته بعضی اظهار می‌کنند که این قانون آیین نامه اجرایی ندارد و بعضی هم آیین نامه را مورد نیاز نمی‌دانستند؛ این موضوع میان وزارت کشور، سازمان ثبت احوال، وزارت امور خارجه و نهادهای امنیتی متولی در حال بررسی است تا اجرایی شود.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
چاپ شده در تاریخ چهارشنبه 15 مرداد 1399 - 09:19:38 از آدرس: