تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
پیوستن ۷۸ درصد از دانش آموزان به شبکه شاد/ پیگیری رایگان شدن اینترنت این شبکه
شنبه 20 اردیبهشت 1399 - 10:09:16 |  کودکان

سرپرست مرکز برنامه ریزی و فناوری وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه ۷۸ درصد دانش آموزان یعنی ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در شبکه شاد عضو شده‌اند گفت: تا امروز ۸۹۲ میلیون و ۲۱۰ هزار فایل در شبکه شاد بارگذاری و تبادل شده است.
پیوستن ۷۸ درصد از دانش آموزان به شبکه شاد/ پیگیری رایگان شدن اینترنت این شبکه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، مهدی شرفی با اشاره به موضوع آموزش از راه دور و چالش‌های فناوری گفت: تا امروز ۸۹۲ میلیون و ۲۱۰ هزار فایل در شبکه شاد بارگذاری و تبادل شده که به طور متوسط هر فایل ۲۰ مگابایت است.

وی افزود: ما به دنبال آن هستیم که هزینه مصرفی شبکه شاد رایگان شود. این موضوع با ستاد ملی مدیریت کرونا نیز مطرح شده و پیگیر هستیم که از طریق مراجع ذیربط این اتفاق بیفتد و اینرتنت مصرفی رایگان شود.

شرفی با بیان اینکه نمی‌توانستیم آموزش‌ را در تعطیلات ناشی از کرونا تعطیل کنیم، گفت: از همان روزهای ابتدایی تعطیلات، آموزش مکمل از طریق رسانه ملی شروع شد. ضعف بزرگ آموزش تلویزیونی عدم امکان تعامل دوطرفه بود و آموزش و پرورش باید دنبال راه دومی می‌رفت که در زمان محدود قابل پیاده سازی و جوابگوی جمعیت ۱۶میلیونی باشد.

وی ادامه داد: در همین راستا شبکه شاد ایجاد و همکاران ما دریافت مجوز استفاده رایگان از اینترنت را به ستاد کرونا بردند. آنها که متولی پهنای باند هستند باید کمک کنند تا فرایند آموزش پیش برود و هزینه خانواده‌ها هم کمتر شود.

 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ستاد حقوق بشر
چاپ شده در تاریخ چهارشنبه 25 تیر 1399 - 11:13:38 از آدرس: