تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
بخشش اجاره‌بهای ۱۳۰۰ مهدکودک در طرح پویش همدلی
شنبه 20 اردیبهشت 1399 - 10:18:46 |  کودکان

مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور، گفت: تا این لحظه ۱۳۰۰ مهدکودک مشمول بخشش اجاره بهای مالکان شده‌اند که این میزان حدود ۸.۵ درصد مهدهای کودک سراسر کشور است.
بخشش اجاره‌بهای ۱۳۰۰ مهدکودک در طرح پویش همدلی

سعید بابایی در خصوص جمع بندی میزان مشارکت مالکان ملک مهدهای کودک در طرح «پویش همدلی» تا پایان فروردین ماه ، اظهار داشت: طبق گزارش‌های دریافتی در برخی استان‌ها مدیرکل‌ها اقدام به تماس با مالکان برای بخشش یا تخفیف اجاره‌بهای ماه‌های کرونایی کرده‌اند. این امر با توجه به تمام مشغله‌های مدیرکل یک استان ارزشمند است.

وی در گفتگو با ایسنا با بیان اینکه استان‌های خوزستان، آذربایجان شرقی، هرمزگان، فارس و بوشهر در تعداد مهدهای مشارکت کننده در این طرح پیشتاز هستند،افزود: قطعا این میزان مشارکت تنها متناظر به اعلام داوطلبانه مالکان نیست. استان‌هایی که آمار بالاتری دارند مسلما با مشارکت کارشناسان استان و شهرستان‌ها و نظر ویژه مدیرکل و معاون امور اجتماعی استان این مسئله محقق شده است.

مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه تا این لحظه ۱۳۰۰ مهدکودک از ۱۵هزار مهد مشمول این بخشش مالکان شده‌اند، اظهار کرد: این میزان حدود ۸.۵ درصد مهدهای کودک سراسر کشور است.

بابایی با اشاره به اینکه میزان عددی این بخشش مبلغی معادل ۱۵ میلیارد ریال است، تصریح کرد: ۱۵ میلیارد ریال کمک به مهدهای کودک فقط با مشارکت مردمی و بدون صرف اعتبارات دولتی است. هر جا مردم را به کمک بطلبیم و مسئله را به خوبی برای آنان تشریح کنیم و شفاف باشیم، آنها نیز خواهند شتافت.

 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ایسنا
چاپ شده در تاریخ چهارشنبه 25 تیر 1399 - 12:04:53 از آدرس: