تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
تحویل ۸ هزار مسکن برای خانواده‎‌های دارای ۲ معلول
شنبه 27 اردیبهشت 1399 - 09:30:07 |  حقوق شهروندی

رئیس بنیاد مستضعفان از تکمیل و تحویل ۸ هزار واحد مسکونی به خانواده‌های دارای دو معلول و بیشتر خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، پرویز فتاح در حاشیه جلسه با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و روسای بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سازمان بهزیستی، اظهار داشت: برای تکمیل ۸ هزار واحد مسکونی و پیشبرد بقیه واحدها، بنیاد متعهد به پرداخت ۱۴۰ میلیارد تومان شده بود که تقریبا همه این تعهد انجام شده است.

وی افزود: امسال  ۱۶۰۰ واحد مسکن روستایی و ۳۵۰۰ واحد مسکونی شهری نیز در حال ساخت داریم که بطور متوسط ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند که مقرر شد برای تکمیل این واحد‌ها نیز، ۱۵۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض و ۷۰ میلیارد تومان هم تسهیلات قرض الحسنه پرداخت کنیم تا با کمک و تعهد سایر دستگاه‌ها و از جمله ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تا پایان سال، این واحد‌ها هم تکمیل شوند و به خانواده‌ها تحویل داده شود.

بنا به گفته رئیس بنیاد مستضعفان، برآورد سازمان بهزیستی از خانواده‌های دارای دو معلول و بیشتر فاقد مسکن، ۴ هزار خانواده جدید است که بنیاد توافق کرد بزودی در جلسه‌ای با مسئولان وزارت تعاون و سازمان بهزیستی، چگونگی ساخت مسکن برای این خانواده‌ها بررسی و مورد توافق قرار گیرد.

فتاح تصریح کرد: اگر بتوانیم مشکل مسکن معلولان را حل کنیم، بقیه نیازمندی‌های آن‌ها برای داشتن یک زندگی راحت حداقلی توسط دولت، خیرین و سایر دستگاه‌های حمایتی، قابل تامین است.

 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ستاد حقوق بشر
چاپ شده در تاریخ چهارشنبه 25 تیر 1399 - 11:47:52 از آدرس: