تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
ربیعی خبر داد: تصویب آیین نامه اعطای تابعیت به فرزندان زنان ایرانی
چهارشنبه 31 اردیبهشت 1399 - 15:21:42 |  حقوق شهروندی

سخنگوی دولت گفت: امروز آیین‌نامه اعطای تابعیت ایرانی به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی تصویب شد.
ربیعی خبر داد: تصویب آیین نامه اعطای تابعیت به فرزندان زنان ایرانی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، علی ربیعی امروز در حاشیه جلسه هیأت دولت، اظهار داشت: در گذشته برای تعیین وضعیت زنان ایرانی که با مردان خارجی ازدواج کرده بودند، لایحه‌ای را به مجلس فرستاده بودیم که تصویب شده بود اما آیین نامه اش مانده بود و نگرانی‌ها و مشکلاتی در این باره وجود داشت لذا امروز آیین نامه اعطای تابعیت ایرانی به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی تصویب شد.

وی افزود: براساس این آیین نامه در داخل کشور، استانداری‌ها همراه سازمان ثبت احوال و در خارج از کشور نیز دفاتر نمایندگی ما مسئول اجرای این آیین نامه هستند،   ربیعی یاداور شد: بر اساس این آیین نامه، زنان ایرانی که دارای فرزند هستند؛ حتی فرزندان ۱۸ ساله‌ای که مادران ایرانی آنها بعضا فوت و یا طلاق گرفته باشند، می توانند تابعیت ایرانی بگیرند.

سخنگوی دولت تصریح کرد: یکی از بند‌های این آیین نامه مربوط به زنان ایرانی است که در خارج زندگی می‌کنند و فقط مشمول زنان ایرانی در داخل کشور نمی شود و این زنان هم می‌توانند برای فرزندانشان تابعیت بگیرند.  

وی تصریح کرد: نزدیک به ۲۰۰ هزار زن ایرانی که با مردان خارجی ازدواج کرده‌اند در این زمینه مشمول  و منتظر  این آیین نامه بودند که حال می توانند برای فرزندانشان تابعیت ایرانی بگیرند که این موضوع را تبریک می‌گوییم.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ستاد حقوق بشر
چاپ شده در تاریخ سه شنبه 17 تیر 1399 - 04:06:50 از آدرس: